Zoufalá Marta Kubišová nemůže sehnat lék, který potřebuje. Vleklé nemoci ji omezují

Zoufalá Marta Kubišová bojuje s nemocí, na kterou nedokáže sehnat lék. Vleklé zdravotní problémy jí znepříjemňují život a nemůže si užívat zasloužený odpočinek v důchodu.

Marta Kubišová i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Zpěvačka Marta Kubišová nedávno oslavila 80. narozeniny, ale příliš klidu v jejím důchodu se jí nedostává. Novinářům přiznala, že bohužel bojuje s vleklými zdravotními potížemi, které jí znepříjemňují život a přidělávají starosti. Na jednu ze svých nemocí navíc nedokáže v lékárnách sehnat potřebný přípravek, a to vzhledem k celostátnímu výpadku.

Vleklé nemoci ji trápí

Marta Kubišová se před několika dny podělila s novináři ze serveru Blesk.cz o informace o svém zdravotním stavu. „Vlečou se mi nemoci, a když jedna zmizí, objeví se zase jiná,“ postěžovala si Marta Kubišová. „Ale naštěstí jsou to jen takové lehčí záležitosti, jenže ty dokážou člověku pořádně znepříjemnit život,“ přiznala smutně. Její fanoušci o ni prý ale nemusí mít strach.

Vážné bakteriální onemocnění

Známé zpěvačce se totiž nedávno udělala na tváři takzvaná růže, bakteriální onemocnění, které může skončit velmi vážně. Pokud se neléčí, může vést až k otravě krve a úmrtí pacienta. Růže neboli erysipel nejčastěji ohrožuje děti nebo seniory, rizikovým faktorem je snížená imunita. Lékaři se navíc snaží Martu Kubišovou léčit nejrůznějšími prášky, ale neúspěšně. Zpěvačka tak propadá zoufalství.

Marta Kubišová s brýlemi iZdroj fotografie: Nextfoto

Ví, jak by se ho zbavila

„Pamatuji si, že to samé měla kdysi dávno moje maminka. Tenkrát na to dostala penicilin a ten jí zabral okamžitě a bylo po problému. Takže běhám po lékárnách a snažím se ho sehnat, tak snad se mi to brzy povede,“ řekla Blesku Kubišová. Sama údajně nedokáže pochopit, jak mohlo dojít k celostátnímu výpadku tak důležitého léku. Jeho shánění jí nyní velmi omezuje a komplikuje život.

V důchodu se nenudí

„Jsou to starosti, v mém důchodu se fakt nenudím, neustále něco musím řešit,“ dodala navíc. Pochlubila se ale také s jednou dobrou zprávou. Po přátelském telefonátu s Jiřinou Bohdalovou se domluvily, že se Marta na podzim objeví v jejím televizním pořadu a budou spolu před televizními kamerami vařit. Fanoušci těchto legend české scény se tedy rozhodně mají na co těšit.

Jakým způsobem vaši rodinu postihl výpadek léků?

Zdroj: Blesk
Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům
Události247.cz
Události247.cz
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
5 způsobů, jak se zbavit břišního tuku: Od cvičení až po úpravu jídelníčku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla