Synové Leoše Mareše svou sestřičku viděli až po 4 měsících. Jejich táta si nechce strojeně hrát na velkou rodinu

Když se rodiče rozvedou a založí novou rodinu, děti z předchozího manželství z toho nemusí být pokaždé na větvi. Moderátor své syny nechtěl do setkání se sestrou nutit.

Moderátor Leoš Mareš i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Moderátor Leoš Mareš (47) je hrdým otcem tří dětí. Z prvního manželství má dva dospívající syny Jakuba (18) a Matěje (14). Když se jeho cesty s matkou chlapců rozešly, prožil románek s několika ženami, včetně vicemiss Hany Svobodové nebo modelky Petry Faltýnové, než našel svoji druhou manželku, módní redaktorku Moniku. Mareš zářil štěstím, když se jim před rokem narodila dcera Alex. Vztah jeho synů s malou sestřičkou je ale trochu obestřený tajemstvím.

Syny nechtěl do ničeho tlačit

Moderátor je velmi aktivní na sociálních sítích, kde ho sleduje přes milion lidí. Zveřejňuje spoustu příspěvků včetně rodinných fotografií a videí. Na žádném ale dlouhé měsíce nebyla zachycena Alex společně se svými bratry. Ve spoustě rodin se stává, že děti z prvního manželství nejsou nadšené z toho, když si jeden z rodičů po rozvodu pořídí novou rodinu. Nutit potomky, aby spolu vycházeli a měli se rádi, je chůze po tenkém ledě.

Toho si moderátor zřejmě byl vědom a své syny do ničeho netlačil. Chtěl, aby sportovně založený Jakub, který je vicemistrem republiky ve vodním lyžování, a nadšenec do všeho, co se týká přírody a cestování, Matěj projevili sami zájem o svou nevlastní sestřičku. „Syny jsem s dcerou neseznamoval nějak programově. Řekl jsem jim, že když ji budou chtít vidět, mají si o to říct. Nechtěl jsem je do toho nutit,“ cituje Mareše server Prima Ženy.

Strojeně si hrát na velkou rodinu nechtěl

Vyčkávací taktika se ukázala jako mnohem lepší řešení, než kdyby moderátor pořádně zatlačil na pilu. „Sám jsem si říkal, že když k sobě najdou v budoucnu cestu, je to jejich sestra a budu rád. Ale nechtěl jsem to organizovat stylem: teď budeme všichni dohromady jedna velká rodina,“ vysvětlil svůj postoj iDnesu. Chvíli to trvalo, ale nakonec se jeho tři potomci skutečně společně setkali.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Leoš Mareš (@leosmares)

Poprvé se chlapci se svou sestřičkou Alex setkali čtyři měsíce po jejím narození. „Překvapilo mě, jak moc kluci to první setkání prožívali. Chovali ji, jezdili s kočárkem, přišlo mi to dojemné,“ nadšeně popisoval první společné setkání všech jeho dětí moderátor. To, že netlačil na pilu, se ukázalo jako dobrý nápad. Mareš se netajil tím, že by rád měl vedle synů i dceru. O to větší radost měl, když se dozvěděl, že miminko, které jeho druhá žena čeká, bude holčička.

Co si myslíte o moderátorově taktice, jak sblížit potomky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Zobrazit další články