Postarší pár zachránil toulavou fenu, která čekala štěňata. Věrné zvíře ušlo 160 kilometrů, aby se s nimi mohlo znovu shledat

Toulavý pes, kterého zachránil manželský pár, se dostal do dobrých rukou. Přesto se chtěl vrátit domů. Věrnost a loajalita čtyřnohých mazlíčků je neuvěřitelná.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Starší manželský pár objevil na ulici toulavého psa. Byl vyhublý, zesláblý a zdálo se, že má zdravotní problémy. Rozhodli se zvířeti pomoci. Naložili ho do auta a odvezli k veterináři. Ten psa prohlédl a ošetřil jej. Vyjma silné dehydratace nenašel vážnější zranění. Manželé se rozhodli se o opuštěné zvíře postarat.

Manželé nemohli fenku poslat zpět na ulici

Nechtěli, aby se zubožený pes vrátil zpět na ulici. Podle nich si zasloužil mnohem lepší život. Obzvláště, když se ukázalo, že je to vlastně fenka, a navíc čeká štěňata. Vzali si ji domů a pojmenovali Negrita. V novém domově našla fena klidné zázemí i porozumění pánů, kteří ji zbožňovali. Konečně byla v bezpečí.

Po několika týdnech se feně narodila krásná štěňata. Když malí neposedové zesílili, postupně je manželé udali do dobrých rukou. Negritu si nechali, stala se jejich miláčkem. Ale bylo jen otázkou času, jak dlouho si ji budou moci nechat. Manželé totiž měli už svůj věk a cítili, že se už dlouho nebudou moci o psa řádně starat.

Nová rodina byla z Negrity nadšená

Aby Negrita už nemusela na ulici, nebo se nedostala do nesprávných rukou, oslovili manželé své přátele. Chtěli totiž najít někoho, kdo pejskovi poskytne dobrý domov. Byli si vědomi toho, že Negrita si prošla špatným obdobím a nyní si zaslouží spokojený život u rodiny, která ji bude mít ráda. Měli radost, když přátelé z jiného města projevili zájem si psa vzít.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Byla to dobrá volba. Negrita se dostala do těch správných rukou, o což se staří manželé snažili. Nová rodina byla z příchodu fenky nadšená. Hned se stala opečovávaným mazlíčkem. Nic nenasvědčovalo tomu, že by měly nastat nějaké problémy. Najednou ale fena zmizela. Noví majitelé nechápali, kde může být a všude ji hledali, avšak marně. Po několika dnech se objevila na prahu svých bývalých majitelů.

Při návratu domů pes ušel 160 kilometrů

Staří manželé byli překvapení i dojatí, že se Negrita vrátila. Nechápali, jak je našla, když nyní žila daleko u nové rodiny. Fena při své pouti musela zdolat 160 kilometrů. Jakmile se loajální pes objevil doma, byl vyčerpaný. Okamžitě dostal najíst a napít. Manželé zavolali přátelům, aby jim oznámili Negritin návrat domů. Došli k závěru, že péči o ni zvládnou. Po takovém hrdinském výkonu si ji prostě musí nechat.

Co říkáte dlouhé pouti, kterou pes ušel při návratu domů?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Zobrazit další články