Manželé přestěhovali tchána s tchyní do sklepa. Oba důchodci byli v šoku, když uviděli svůj nový domov

Když manželé důchodcům oznámili, že se budou stěhovat, nikdo nepředpokládal, že do sklepa. Reakce postaršího manželského páru na jejich nový domov tak byla opravdu silná.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Během svého života lidé prochází několika jeho fázemi – dětstvím, dospíváním, dospělostí a nakonec stářím. Ve stáří pak často potřebují pomoc ze strany státu či od svých bližních. Jen v České republice tvořili senioři v roce 2019 neuvěřitelnou pětinu obyvatelstva. Stárnutí populace se tak, zejména v západních státech, stává vážným problémem. Stát přestává být zdrojem jistoty a na řadu přichází rodina. Ovšem ta se někdy o seniory postará svérázným způsobem – stejně jako manželé Schon a Jeannie Millerovi.

Kvůli zdraví se byli důchodci nuceni přestěhovat

Bonnie a George Millerovi žili až donedávna ve svém vlastním domě a za svojí rodinou dojížděli na pravidelné návštěvy. Ovšem vzhledem k jejich vysokému věku – oběma manželům je 87 let, se u nich začala projevovat řada zdravotních problémů. Ty byly bohužel spojené jak s fyzickým, tak s mentálním stavem obou důchodců. Jejich syn Schon se proto dohodl se svojí manželkou Jeannie, že si oba seniory nastěhují k sobě do domu, aby jim byli blíže a mohli jim v případě potřeby pomoci.

Když Schon navrhl svým rodičům přestěhování, dočkal se vyhýbavé odpovědi. Ani Bonnie, ani Georgovi se z jejich domu stěhovat nechtělo. Ovšem po nějaké době byli senioři, vzhledem ke zhoršujícímu se zdraví, nuceni nabídku přijmout a za svým synem a snachou se přestěhovat do Bremenu v Ohiu (Spojené státy americké). Celý proces stěhování nicméně trval déle, než kdokoliv předpokládal. George a Bonnie posléze pochopili proč.

Seniory ubytovali ve sklepních prostorách

Jejich syn Schon totiž pro ně připravoval nové zázemí, přičemž je ubytoval ve svém sklepě. Tedy alespoň to si na první pohled oba senioři mysleli. Ovšem ve chvíli, kdy se otevřely vstupní dveře, nestačili žasnout. Schon s Jeannie totiž své sklepní prostory kompletně zrekonstruovali a přeměnili je na luxusní bezbariérové bydlení. V nově zařízeném bytě je k dispozici bezbariérová kuchyň, obývací pokoj, ložnice, toaleta i sprcha.

Když manželé představovali Bonnie a Georgovi jejich nový domov, neubránili se dojetí. Hluboké pohnutí se rovněž značilo i ve tvářích obou důchodců. Bonnie po celou dobu opakovala jen: „Můj Bože!“ a také, že svoji rodinu miluje. George byl zdrženlivější, ale i jemu se nový domov velmi líbil. Později oba senioři ocenili i blízkost své rodině, která je mohla častěji navštěvovat a pomáhat jim s běžnými úkony, na které oni pomalu přestávali stačit.

Jakou poslední nezištnou věc / skutek jste udělali pro někoho druhého?

Zdroj: Metro

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Zobrazit další články