„Manžel mě v jednom kuse ponižuje. Přestala jsem se líbit sama sobě,“ píše Helena (48). Chová se holt jako typický nabubřelý Čech

Kvůli manželově ponižování ztratila žena své sebevědomí. Svými řečmi ji přesvědčil o tom, že je ošklivá a tlustá.

Smutná seniorka i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Často se stává, že se vztah mezi partnery po dlouhých společných letech poněkud změní. Vyprchá zamilovanost, jiskření už není, a to především proto, že se oba mění, stárnou a jejich mladistvý vzhled je pryč. Mnoho párů s tímto faktem počítá, nic si nevyčítá a milují se stále. Bohužel ale existují lidé, kteří své nedostatky řeší zesměšňováním druhých, což je případ manžela paní Heleny.

Po třetím porodu velmi přibrala

Osmačtyřicetiletá Helena K. svého muže Oldu poznala před pětadvaceti lety. Tehdy se věnovala atletice, takže měla krásnou vyrýsovanou postavu, on zase trávil spoustu času v posilovně, a tak bylo jeho tělo k nakousnutí. Oba se do sebe na první pohled zamilovali, po pár letech se vzali a začali přemýšlet o založení rodiny. Zprvu plánovali jen jedno dítě, nakonec ale paní Helena porodila celkem tři děti s odstupem dvou až tří let.

„Po prvním dítěti jsem se snažila dostat zase do formy, což se mi docela dařilo, teď je to ale hrůza,“ zoufá si paní Helena v dopise zaslaném do redakce DámskéhoDeníku. Když se podívá do zrcadla, vidí jen strie, velký zadek a překypující břicho. „Chtěla jsem zase začít trénovat, ale po práci jsem se věnovala dětem a na cvičení jsem už neměla chuť ani sílu. A teď už jsem stará, takže hubnout by mi šlo těžko,“ svěřuje se dále čtenářka.

Její sebevědomí je pod bodem mrazu

Svou postavu by ale až tak neřešila, kdyby každý den neposlouchala nepříjemné poznámky svého manžela. „Jsi tlustá, nejez ty brambůrky, nebo se za chvíli ani nevejdeš do židle,“ cituje nevhodné řeči svého muže paní Helena. Zprvu se tím velmi trápila a plakala, ale po několika setkáních se svými kamarádkami si uvědomila, že on má teda co říkat. „Sám má obrovské břicho, protože pořád chlastá pivo a cpe se něčím nezdravým. Když mě naposledy ponižoval, řekla jsem mu, že je sám tlustý, tak ať raději mlčí. Od té doby se mnou nemluví,“ píše dále čtenářka.

Manželovy poznámky jí ale bohužel velmi ublížily. Už se sama sobě nelíbí. Přestože porodila tři děti, ví, že muže už nepřitahuje. „A on mě vlastně asi taky ne,“ zoufá si paní Helena. Kvůli jeho nabubřelosti půjde pravděpodobně jejich vztah do kytek. „Potřebovala bych se sebou něco konečně udělat, ale nemám na to sílu,“ končí svůj dopis čtenářka. Rozhodně by jí pomohla nějaká proměna od profesionála, jako v případě 62leté ženy, které se tím zvedlo sebevědomí a jejíž výsledný vzhled jsme na DámskémDeníku již zveřejňovali.

Co byste paní Heleně poradili?

Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Zobrazit další články