V sále zhasla světla a dredatá soutěžící se ztratila z dohledu. Na obrazovce se pak ukázalo, o co celou dobu šlo

Soutěžící Kristýna tvrdila, že má superschopnost. Porota jí dala prostor, aby ho předvedla: Zhasla se světla a nikdo v sále se nestačil divit, co dokázala.

i Zdroj fotografie: S vědomím FTV Prima
                   

O zajímavé okamžiky není v talentových soutěžích nouze. Někteří soutěžící dokáží svými čísly pořádně zamotat hlavu publiku i porotě. A nejde jen o zábavné výkony a trapasy, ale také o perfektní provedení. Přesně to byl případ Kristýny Antošové, která maluje světlem. Když se postavila na pódium, nebylo nikomu příliš jasné, jak to vlastně chce provést. O to víc překvapující byl výsledek.

Umělkyně malovala světlem

Dvaatřicetiletá umělkyně, která pracuje jako obsluha v zrcadlovém bludišti, se rozhodla, že své umění předvede v soutěži Česko Slovensko má talent. Pro porotce byl výraz malování světlem zřejmě nepředstavitelný, takže se jí zeptali, co to vlastně obnáší. „Že se tady zhasne, bude tma a uvidíte na obrazovce, jak ta světla vznikají,“ odpověděla soutěžící.

Na pomoc si přizvala moderátory, kteří jí dělali modely. Poté sál potemněl a umělkyně s pomocí světelných paprsků začala vytvářet obraz. Sice to vypadalo, jako by na pódiu jen pobíhala ve tmě s barevnými světelnými štětci nejrůznějších tvarů, samotné dílo však vznikalo na obří obrazovce. Šlo o velmi působivou show.

Porotu zajímalo, jak to dělá

Výsledný světelný obraz byl nádherný. „Wow, toto je potrava pro moji duši a ta se dnes v Talentu tak přejedla, že budu asi potřebovat mátový čaj na duši. Bylo to fantastické, děkuji,“ nadšeně po vystoupení reagoval obávaný porotce Jaro Slávik. Zvědaví sudí ale nechápali, jak takový obraz soutěžící udělala a jak vlastně malování světlem funguje. Kristýna se jim to snažila objasnit.

iZdroj fotografie: Nextfoto

Porota se jí zeptala, zda vidí během vystoupení, co maluje. „Já nevidím vůbec nic. Vidím jen to světlo, kterým zrovna pohybuji. Musím si pamatovat všechny tahy štětcem, všechno, co dělám,“ vysvětlila Kristýna. Porotce to ohromilo. „Je to nádhera. Nic podobného jsem v životě neviděl,“ složil umělkyni poklonu dočasný porotce David Gránský, který si s Jakubem Prachařem vyměnil roli.

Souboje talentovaných soutěžících v úspěšné show Česko Slovensko má talent můžete sledovat v sobotu od 20:15 hodin na Primě.

Co říkáte na vystoupení malířky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Zobrazit další články