Labrador vyskočí na pohovku, aby se podíval na fotku poté, co v ní poznal zesnulého psího bratra. Dojemný důkaz zachytila panička na videu

Další důkaz, že psi cítí emoce, ukázala světu Libby Davey, která byla svědkem srdcervoucí reakce svého pejska, když nechala na památku jeho bratra namalovat portrét.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Libby Davey
                   

Každý majitel psa by mohl vyprávět o tom, jak dokáže být jeho psí společník inteligentní a často až lidský. Psi se mohou nejen radovat, nebo třeba urazit, dokážou i smutnit. Internetem koluje spousta srdcervoucích videí, jak psi skáčou za páníčky do sanitky, nebo si lehají k jejich truhlám při pohřbu. Není proto divu, že dokáží truchlit i pro ztrátu svých zvířecích bližních. Video, které natočila majitelka pejska se tak přidalo k dalším, které obletěly celý svět.

Po smrti svého bratra se pejskovo chování změnilo

Majitelka Smiffa a Franka Libby Davey z Bristolu své dva psy nadevše milovala. Smiffa ale postihla nehoda, která zapříčinila jeho smrt. Pro Libby to bylo velmi těžké a rozhodla se, že za něj nechá v domě pověsit v obývacím pokoji památku. Ztvárněním portrétu zesnulého Smiffa byla pověřena tamní umělkyně, která se do tohoto úkolu s odhodláním pustila. Zanedlouho poté Libby pověsila hotovou malbu zesnulého pejska na zeď.

iZdroj fotografie: Pixabay

Nikdy by ji nenapadlo, že reakce jejího druhého pejska Franka bude taková. Pes byl po smrti svého bratra zamlklý a pořádně nežral, ale to vše bylo vzhledem k okolnostem pochopitelné. Majitelka pejska však nečekala, že pozná svého bratra Smiffa z portrétu. Vytáhla telefon a se slzami, které jí vyhrkly do očí, v tu chvíli zaznamenala jednu z nejsmutnějších reakcí, které kdy u pejska viděla.

Libby se rozhodla zážitek ukázat světu

Pejsek se na dílo podíval, a z jeho pohledu bylo naprosto zřejmé, že poznal svého bratříčka. Začal vrtět ocáskem a vyskočil na pohovku, aby se mohl k portrétu dostat co nejblíže. Bylo jasné, že ho naplnil zármutek nad ztrátou pokrevního parťáka, se kterým strávil do jeho smrti celý svůj život. Libby Davey se rozhodla o svůj drásavý zážitek podělit s veřejností a dodat tak na internet další důkaz toho, jak citlivé stvoření dokáží psi být.

Jakých emocí jste si všimli u svých mazlíčků?

Zdroj: RM Videos

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Autor článku

Šárka Šumná

Zobrazit další články