Nevinného psa přivázali k zadní části auta a vláčeli za jízdy po silnici. Dobří lidé to nemohli nechat jen tak

Předchozí majitelé jej přivázali k autu a vláčeli po silnici. Jeho stav byl po převzetí do veterinární péče kritický. Záchranná organizace mu našla nový domov.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Poté, co byl surově přivázán k zadní části auta a vláčen po silnici, našel statečný pes jménem Doodles konečně bezpečný domov a rodinu, která mu ukázala opravdovou lásku. Čtyřnohý chlupáč se dočkal svého šťastného konce. Traumatizující událost jej poznamenala na celý život, utrpěl během ní vážná zranění. Teriér má aktuálně 6 let.

Regionální charitativní program

Svědkem znepokojivého incidentu se stal běžný občan, jenž okamžitě utíkal pejskovi na pomoc. Zvíře se po brutálním činu krčilo v příkopu s otřesem mozku. Organizace Dogs Trust Ireland si Doodlese převzala do péče, aby mu poskytla okamžité veterinární ošetření a pomohla od bolesti. Malý teriér byl umístěn do pěstounské rodiny prostřednictvím regionálního programu charity. Pěstouni si Doodlese tak zamilovali, že se rozhodli jej adoptovat natrvalo.

Nyní je pejsek již zdravý, prospívá a žije v bezpečném domově. Eimear Cassidyová, regionální manažerka pro umisťování psů do nových domovů v organizaci Dogs Trust Ireland, k případu řekla: „To, co se stalo Doodlesovi, je naprosto otřesné. Nikdy by to neměla zažít žádná vnímající bytost. Jsme velmi vděční člověku, který incident nahlásil, a rodině, jež se psa ujala. Velmi pomohli tomu, aby se nacházel ve stavu, v jakém je dnes. Živ a zdráv.“

Otevřete svá srdce i dalším

„Je smutné, že se s takovými případy setkáváme stále častěji. Tito ubozí psi toho tolik prožili. Když jim můžeme být nablízku a pomoci jim najít domov, kde se k nim budou chovat s láskou, pomáhá nám to zpracovat smutek z případů, jako je tento. Bez naší neuvěřitelné sítě pěstounských rodin to nedokážeme, proto naléhavě žádáme další rodiny, aby otevřely svá srdce a domov psům po celé zemi.“

Naštěstí pro Doodlese skončil jeho příběh šťastně. Pěstounská rodina si jej zamilovala a rozhodla se, že se jeho pěstounský domov stane trvalým. Regionální program dosud našel milující domov 530 psům. Charita nyní apeluje na pěstounské rodiny, aby její životně důležitá služba na záchranu života mohla pokračovat.

Jaké máte zkušenosti s adopcí zvířat?

Zdroj: Mirror
Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články