Stoupl si do výlohy a předstíral, že je figurína na oblečení. Měl podlé úmysly

Polský mladík přišel s originálním nápadem. Předstíral, že je figurína ve výloze, aby tak snadno mohl vykrást co nejvíce obchodů.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Zloději a podvodníci přicházejí se stále novými nápady, jak získat kořist. V poslední době se objevují podvodné e-maily a SMS, prostřednictvím kterých se zločinci snaží získat od důvěřivých lidí peníze. Avšak tomu, co napadlo jednoho polského mladíka, lze jen těžko uvěřit. Nebýt kamer a ostražité ochranky, možná by jeho počínání zůstalo nepotrestáno.

Předstíral, že je jedna z figurín

Přestože by si mnoho lidí mohlo myslet, že se jedná o vymyšlený příběh, rozhodně tomu tak není. Jeden dvaadvacetiletý muž z Varšavy totiž dostal velice originální nápad na to, jak lehce přijít k penězům. A ten poté také zrealizoval. Bez povšimnutí se vloupal do několika nákupních center, kde kradl peníze, šperky, oblečení, a dokonce se i zdarma najedl v jednom z barů.

Jak uvedl web Silesion, muž se postavil s kufříkem v ruce do výlohy a předstíral, že je figurína. Jak dlouho musel bez hnutí stát není známo, ale rozhodně to nebyla chvilka. Jakmile se v uzavřeném obchodním centru cítil bezpečně, opustil svou skrýš a s klidem začal loupit. Takto konal několik večerů, dokonce se i v jednom z barů, které se v galerii nacházely, dosyta najedl. A ne jednou, ale hned několikrát za noc.

Nakonec stejně skončil v poutech

Z několika pokladen ukradl hotovost, v jiném obchodě zase uloupil šperky, jinde se zase převlékl do zbrusu nového sportovního oblečení. Jeho originální metoda vycházela do doby, než jej uviděla ostražitá ochranka. Tehdy spadla klec a pracovníci ostrahy na mladíka okamžitě zavolali policii, o čemž také informoval web TheGuardian. Ta jej v poutech odvezla na policejní stanici, kde se muž musel zodpovídat ze svých činů.

pouta ve vězení iZdroj fotografie: Depositphotos

Lupič byl později obviněn z vloupání a krádeže, za což mu hrozí trest odnětí svobody v trvání až deseti let. Soud zatím na žádost státního zastupitelství rozhodl o jeho dočasném zatčení na tři měsíce. Myslím si, že mladík z toho všeho ještě vyvázl docela dobře. Nepřestává mě však překvapovat vynalézavost a nápaditost zlodějů. V ohrožení jsou ale především ženy a senioři, kteří se snadno nechají oklamat a pošlou peníze i neznámému člověku. O podobném příběhu jsme se již na Dámském Deníku zmiňovali.

Co říkáte na jeho nápad?

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Zobrazit další články