Svého psa naučila už přes 40 slov: Dokud profesionální logopedka nenatočila video, nikdo jí to nevěřil

Logopedce se podařilo něco neuvěřitelného. Naučila svou fenu používat čtyřicet slov. A tím nehodlá končit. Do budoucna plánuje založit vlastní kurzy.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Američanka Christina Hunger je profesionální logopedka. Se svým přítelem Jakem si před pár lety osvojili fenečku Stellu. Christinino povolání ji přivedlo na zajímavou myšlenku. Co kdyby naučila Stellu mluvit, nebo alespoň komunikovat lidskými výrazy? Dala si předsevzetí, že Stellu těmto schopnostem naučí. S výcvikem jí pomohla speciálně upravená dřevěná deska s tlačítky.

Nejprve devětadvacet slov

Každé tlačítko má své pojmenování podle určitého slova nebo fráze. Když se zmáčkne, tak tato fráze či slovo zazní. Naučit pejska komunikaci nebylo nic snadného hlavně ze začátku. Nad prvními povely strávili Jake s Christinou dlouhých šestnáct měsíců. Stella zakončila svou první dávku slov obdivuhodnými devětadvaceti kousky. O rok později se přiučila dalších jedenáct.

Tlačítka na speciální desce obsahují fráze mnoha významů, ať už jde o příkazy či přání. Například hrát si, sednout si a jíst. Vysvětlit pejskovi samotné fungování zařízení byl také oříšek. Stella musela pochopit celý mechanismus. Christina předváděla všechny aktivity v reálném pojetí a to poté doplnila tlačítkem. Když Stelle dala jídlo, tak poté stiskla tlačítko s názvem jíst.

Roztomilé video

Bylo nutné, aby se fena na všechny pohyby vždy soustředila. Později se Christina zaměřila na to, aby Stella knoflíky mačkala sama. Talent svého psa hrdě ukazuje na svých sociálních sítích. Nejvíce na instagramovém profilu. Fanoušky okouzlila videem s večeří. Na začátku se nacházíme v situaci, kdy se Christina s Jakem a Stellou vrátili domů z procházky.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Christina Hunger (@hunger4words)

Stella hned po příchodu běží ke své desce a mačká postupně tlačítka „pomoc“, „prosím“ a „jíst“. V tu chvíli si Christina uvědomí, že ji zapomněla před vycházkou nakrmit. Se smíchem míří do kuchyně a připravují psí večeři. Mezi Stellou a jejími rodiči se tak odehrávají zajímavé dialogy. Christina do budoucna plánuje založit vlastní kurzy pro psy. Stella je její pomyslný první zákazník.

Jak se vám líbí tento způsob komunikace?

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Microgreens: Zásobárnu vitamínů si snadno vypěstujete doma
Události247.cz
Události247.cz
Ukrajina dostane velkou pomoc. Nově dodané tanky budou něčím výjimečné
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Snižuje riziko rakoviny kůže, je šetrná k srdci a zlepšuje zrak: Proč pravidelně jíst mrkev
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Výhody platební brány pays proti konkurenci