Přísná restrikce pro studenty: Zákaz vstupu do jednoho z největších evropských řetězců

Každá akce má svou reakci. Lidl odmítá akceptovat chování některých jedinců a rozhodl se udělit jim zákaz vstupu.

parkoviště i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Supermarket je veřejné prostranství. Jdete-li nakoupit, očekáváte pečlivě urovnané, čerstvé a atraktivní zboží v regálech, stejně jako uctivou a milou obsluhu a nekonfliktní zákazníky, kteří se chovají nadmíru ohleduplně. Bohužel ale ne vždy je toto možné dodržet.

Výtržnosti a vulgarita

Nesmírně zajímavou situaci nyní řeší jeden z nejoblíbenějších řetězců většiny nakupujících, Lidl. Konkrétně se jedná o prodejnu v německém Leverkusenu. V blízkosti této pobočky jsou hned 2 velké střední školy, a jak to tak bývá, studenti chodí právě sem, aby si koupili svačinu, případně vyplnili čas přestávek mezi hodinami. Podle webu Novinky sem docházejí 3–4krát denně, aby nakoupili vše potřebné. Potud by bylo všechno v naprostém pořádku. Jde ale o to, jak se studenti, a tedy elita národa, v obchodě chovají.

Který ze studentů na obrázku podvádí na zkoušce? Techniky Sherlocka Holmese mohou být klíčem

Skupina mladých lidí iZdroj fotografie: Pixabay
Studenti se v obchodě dopouštějí mnoha výtržností.

Přinejlepším se dá říci, že jejich chování je dětinské. Z pohledu ostatních nakupujících je to ale velmi slabý výraz a nákup zde označují jako horor. A čím to je? Děti se sem nahrnou jako velká voda a pobíhají uličkami jako splašené. To vše by se dalo ještě překousnout. Horší ale je, že berou pečivo, které beze studu na místě sní, stejně jako si otevřou oblíbené pití, které samozřejmě nezaplatí, a prázdný obal někam odloží. Také ale natrhávají obaly, jen tak pro legraci, vybalují hračky a ty pak schovávají různě po prodejně.

Zodpovědnost především

A co je asi vůbec nejhorší, chovají se velmi neuctivě k zaměstnancům, ale také k ostatním nakupujícím, kteří zde chtěli v klidu nakoupit. Lidl se však rozhodl jednat, protože takové chování je nepřípustné. Zprávu, že všichni studenti mají zákaz vstupu do prodejny, berou špatně především rodiče: „Důvodem prý byly nadměrné krádeže. Některé naše děti ale mají výuku do 15 hodin a oběd si kupují právě zde. Je to diskriminace, nemohou přece trestat všechny děti za chování jednotlivců,“ řekl jeden z otců pro deník Express.

pokladna

Mladík v supermarketu zaplatil jen zlomek ceny. Upozorňuje na chyby na štítcích, které většina lidí přehlédne

Knihy iZdroj fotografie: Pixabay
Mnoho rodičů bere tuto restrikci jako diskriminaci.

A tak to ani není. Lidl se vyjádřil, že zákaz mají pouze někteří jedinci, kteří opakovaně porušovali zásady vhodného chování a skutečně se pohybovali na hraně zákona.

Jak byste reagovali na takové chování mladistvých?

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články