Který ze studentů na obrázku podvádí na zkoušce? Techniky Sherlocka Holmese mohou být klíčem

Aby váš mozek pracoval opravdu efektivně, musíte vědět, jak na to. Zkuste vizuální test. Správnou odpověď na něj odhalí jen ti nejchytřejší.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Pokud si chcete zachovat vždy bystrou mysl, je důležité pravidelně odpovídat na hádanky a stále zvyšovat jejich obtížnost. Zkuste pro začátek náš rychlý vizuální test a odhalte, jak na tom jste. Tato výzva vás vrátí zpět do studentských let, kdy jste dělali zkoušky. Pozorně si prohlédněte obrázek a odpovězte na zdánlivě jednoduchou otázku.

Ponořte se do univerzitních let

Mezi studenty na obrázku je jeden, kterého bychom mohli ze zkoušky vyhodit, protože podvádí. Poznáte, který ze studentů se neučil poctivě a nyní chce podvodem získat dobrou známku? Je nutné mít dobrý pozorovací talent, abyste správně odpověděli na položenou otázku. Myslíte, že je podvodník brýlatý chlapec? Nebo podvádí culíkatá slečna? Je to snad rozverná blondýna? Nebo chlapec, který kouká pod lavici?

iZdroj fotografie: Depositphotos / redakční úprava

Našli jste odpověď? Pokud ne, podívejte se na obrázek pozorně ještě jednou. Prohlédněte si dívku v zadní lavici. Ano, tu co vypadá jako spořádaná žákyně. Všimli jste si, že má na paži napsané matematické vzorce?

Bylo těžké představit si, že zrovna ona podvádí, že ano? Vypadala jako nejvíce soustředěná ze všech studentů. Zdání však někdy klame. Pokud chcete bystřit svou mysl, vyhledávejte právě takovéto hádanky.

iZdroj fotografie: Depositphotos / redakční úprava

Jak trénovat svůj mozek?

Paměť můžete trénovat tím, že si něco zapamatujete. Velmi jednoduché cvičení je pamatování telefonních čísel. Například si vezměte svůj telefon a pokuste si zapamatovat ta nejdůležitější telefonní čísla, pokud je ještě neznáte. Existuje také jedno velmi jednoduché cvičení známé jako crossed gateo. Stačí se dotknout pravého kolena levým loktem a naopak. Samozřejmě je vhodné, aby to bylo energeticky a rychle.

iZdroj fotografie: Pixabay

Další hezké cvičení je užitečné i pokud cítíte napětí v krku. Položte levou ruku na pravé rameno a přitiskněte. Otočte hlavu na stranu a hluboce dýchejte. Zadržte dech a potom otočte hlavu k opačnému rameni a vydechněte. Opakujte i na druhou stranu. Posledním cvičením je technika známá jako dvojitá kočka. Zkrátka vezměte tužku do obou rukou a začněte kreslit oběma rukama současně. Jak vypadá váš obrázek?

Zdroj: VeryWellMind

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Túje zhoustnou a porostou jako nikdy předtím. Stačí jim dopřát mykorhizní roztok a sílu budou čerpat z hub
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Čas natrhat kopřivy: Domácí kopřivový olej pomůže na bolest kloubů a zmírní zánět
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat