Mladík v supermarketu zaplatil jen zlomek ceny. Upozorňuje na chyby na štítcích, které většina lidí přehlédne

Mladík si všiml chybně vytištěného štítku s cenovkou. Při nákupu své oblíbené čokolády tak ušetřil nemalé peníze.

pokladna i Zdroj fotografie: iStock
                   

Přestože je již v dnešní době možné nakupovat potraviny přes internet s donáškou až domů, valná většina lidí stále nakupuje v supermarketech a obchůdcích. Možnost projít se po obchodě s vozíkem, prohlédnout si a osahat si zboží seřazené v regálech, je pro mnohé k nezaplacení. Někteří to dokonce považují za jakousi formu relaxace a odpočinku. Mnoho lidí také rádo hledá slevy a výhodné nabídky.

Snadno může dojít k chybě

Obchodní řetězce musí denně tisknout mnoho cen, které poté jejich zaměstnanci mění za staré. Každý týden jsou pravidelné akční nabídky, při nichž je nutné nastavovat nové cenovky. Při tak velkém množství se může stát, že dojde k chybě, jíž je třeba rychle využít. Proto se vyplatí kontrolovat a číst štítky, které jsou k vidění na regálech. Když se vám poštěstí, můžete tak přijít k velmi výhodným nákupům.

Právě na takovou chybu upozornil jeden mladík, který díky tomu nakoupil svou oblíbenou čokoládu za zlomek ceny. Při jeho pravidelném nákupu si všiml, že je k prodeji limitovaná edice čokoládové pochoutky. Místo klasických 50 g, teď bylo možné koupit verzi 360 g s pomerančovou příchutí. Ta měla stát v přepočtu necelých 300 Kč. Muž váhal, zda si udělat radost a takovou nálož svého oblíbeného mlsání koupit.

Mladík velmi výhodně nakoupil

Vzal si ji do ruky a přemýšlel, když v tom si všiml štítku, který byl na čokoládě nalepený. Pozorně si jej přečetl a nemohl uvěřit svým očím. Cenovka byla vytištěna s chybou. Byl tam uveden jeden kus za pouhých 30 Kč, což vycházelo, že 100 g této čokolády stojí jen 10 Kč. To rozhodně neodpovídalo opravdové ceně, protože tato značková sladkost se běžně prodává za mnohem vyšší částku.

nákup iZdroj fotografie: iStock

A tak mladík neváhal ani chvíli a šel čokoládu zaplatit. Pokladní upozornil na štítek s cenou a ta nemohla jinak, než muži zboží prodat za částku na něm uvedenou. A tak spokojený zákazník odcházel se svou oblíbenou sladkostí, již si pořídil za opravdu zlomek ceny. Mladík poté zboží i se štítkem vyfotil a sdílel na sociálních sítích. Pod tímto příspěvkem se objevilo mnoho komentářů, a jak se poté muž dozvěděl, zaměstnanci obchodu svou chybu rychle napravili. Kontrolujte tedy vytištěné štítky, můžete tak snadno výhodně nakoupit.

Jak by se vám takové nákupy líbily?

Zdroj: DailyMail
Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Zobrazit další články