Taková láska je dnes už extrémně vzácná. Drželi se za ruce až do posledních chvil svého života

Láska a oddanost, kterou k sobě pocítili už jako středoškolští studenti, jim vydržela dlouhá desetiletí. Jeden bez druhého nemohli být, ani když se neodvratně přiblížil konec.

Starší manželský pár i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Manželé, kteří spolu bez jednoho dne strávili společně neuvěřitelných 69 let života, se seznámili už na střední škole. Zamilovali se do sebe, vzali se, pořídili si dvě děti, a když oba odešli do důchodu, rozhodli se přestěhovat, aby mohli trávit čas s vnoučaty. Hlavně ale byli rádi jeden s druhým. Byli nerozlučnou dvojicí, která se upřímně milovala. Když se jejich zdraví zhoršilo, skončili v nemocnici. Drželi se za ruce až do posledních chvil.

Seznámili se už na střední škole

Tohle není lovestory z pláten kin, ale skutečný, neuvěřitelně dojemný a láskyplný příběh Virginie a Tommyho Stevensonových z Memphisu v americkém Tennessee. Oba se narodili v roce 1931. Jejich cesty se zkřížily na Dobyns-Bennettově střední škole, kde se seznámili, zamilovali se do sebe a od té doby byli nerozluční. Společně pak odešli studovat i na University of Tennessee v Knoxvillu. Svoji lásku zpečetili v roce 1954, kdy se vzali, a později se jim narodila dcera Karen a syn Greg.

Vybudovali také vlastní dopravní a logistickou společnost, která se stala jednou z největších na jihovýchodě Spojených států. Když jejich děti dospěly, začaly žít vlastní životy a brzy se z Virginie a Tommyho stali prarodiče. Uvědomili si, že je ten správný čas pověsit podnikání na hřebík, odejít do důchodu a přestěhovat se, aby měli k vnoučatům blíž. Chodili se dívat na jejich sportovní zápasy, jezdili na výlety, vyráželi na pláž. Ale hlavně byli spolu, podobně jako pár, o němž psal Dámský Deník.

Skončili v nemocnici na stejném pokoji

S přibývajícími léty se ale začalo Tommyho zdraví horšit. Lékaři u něj diagnostikovali Alzheimerovu chorobu. Na konci loňského léta přišel dramatický zlom. Stav 91letého muže, který se potýkal i s vysokým krevním tlakem a řadou dalších potíží, se začal rapidně zhoršovat. Ambulantní péče už nepřicházela v úvahu a musel být okamžitě hospitalizovaný v nemocnici. Poprvé za několik desetiletí neměl po boku svou milovanou ženu. Jenže zasáhl zřejmě osud. Jak jinak si lze vysvětlit zvláštní shodu okolností.

Did you cry at the ending of The Notebook? Brace yourself for this one. Through 69 years of marriage, the Stevens have…

Zveřejnil(a) Vanderbilt Health dne Pondělí 18. září 2023

Ve stejný den, kdy byl Tommy převezen do nemocnice, měla Virginie doma nehodu, během níž se vážně zranila. Při vyšetření lékaři zjistili, že má šest zlomených žeber, zlomenou páteř a vážné poranění kyčle. Byla hospitalizovaná na jednotce intenzivní péče. Na té samé, na které ležel její manžel. Nemocniční personál se rozhodl umístit pár na stejný pokoj, aby manželé mohli být spolu. „Oba se rozzářili, když se uviděli. Po celou dobu se nepřestali držet za ruce. Máma se nechtěla táty pustit,“ řekla dcera Karen Kreagerová serveru TheTennessean.

Projevovali si nebývalou lásku a oddanost

Rodině lékaři sdělili, že stav obou je velmi vážný a je pravděpodobné, že jim už nezbývá mnoho dní života. Bohužel se nemýlili. Několik dní poté Tommy zemřel. Jeho milovaná Virginia žila o devět dní déle. Do posledních chvil si projevovali velkou lásku a oddanost. „Od chvíle, kdy jsme paní Stevensovou přivezli, držela svého manžela za ruku a velmi něžně o něj pečovala. Chtěla být po jeho boku až do konce,“ cituje lékaře oddělení paliativní péče ve Vanderbiltově univerzitním lékařském centru Mohana Karlekara DailyMail.

Co říkáte na neuvěřitelnou lásku manželů?

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Zobrazit další články