Romantický příběh jako z knihy: Setkali se ještě jako malé děti a dnes jsou už téměř 65 let manželé

Není jich mnoho, ale přece jenom skutečně existují. Řeč je o opravdových příbězích ryzí lásky a jedním z nich je i tento, který vypráví o manželství trvajícím dlouhých 65 let.

Starší pár u vody i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Romantický příběh jako z filmu, hotová pohádka, zázrak. Příběhu tohoto páru lidé přezdívají různě, na jednom se však shodnou – pokud existuje příběh skutečné lásky, je to přesně tento. Joel a Carolyn LaPrayovi nedávno sdíleli svůj neuvěřitelný romantický příběh, který by se klidně mohl zapsat jako scénář úspěšného romantického filmu. Jejich přátelství, oddanost a láska přetrvávají již 82 let, od doby, kdy se jako malé děti potkali. Spolu strávili mnoho let jako skvělí přátelé, milenci, a nakonec se dokonce vzali, což jejich vztah ještě posílilo. 

Přetrvávající láska

Po 64 letech manželství stále tvoří nerozlučný pár, a jak sami tvrdí, rozodně nemají v úmyslu cokoliv měnit. Tento příběh je zřídka vídaným příkladem trvalého a pevného vztahu, ve kterém partneři znají své spolužití odmala. Joel a Carolyn se setkali jako malé děti, krátce před tím, než Spojené státy vstoupily do druhé světové války. Během války byly jejich rodiny odděleny a žily na různých místech. Nakonec se však spolu ti dva setkali znovu v Utahu. Chodili spolu do stejné školy. 

Láska od dětství

Ve druhém ročníku střední školy Joel potkal Carolyn na plese. Už tehdy tušil, že se z ní jednoho dne stane jeho manželka. Jeho tušení se naplnilo. Strávili spolu mnoho času a jejich láska postupně rostla. Po maturitě byli velmi zamilovaní a začali společný život. Po prvním roce na vysoké se vzali a rozhodli se založit rodinu. A jejich rodina se skutečně rozrostla. Mají spolu šest dětí, 25 vnoučat a 33 pravnoučat. Joel si dělá legraci, že přestali počítat vnoučata, protože jich mají opravdu požehnaně.

Nejspokojenější pár

Manželé Joel a Carolyn mají v domě fotografii, na které jsou ještě jako malé děti. Původně byla černobílá, ale dostali ji jako svatební dar ve vybarvené verzi. Každý den na ni pohlížejí a připomíná jim, že jsou spolu po celý život a překonali mnoho překážek. Na svatbě byla tato fotografie vystavena s popiskem: „Joel a Carolyn na svém prvním rande.“ Pokud se ptáte, jaký je podle tohoto páru klíč k šťastnému a trvalému manželství, je to podle nich kompromis a schopnost udělat ústupek.

Co na jejich příběh říkáte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Zobrazit další články