Kvůli hloupé zábavě riskovaly život: Řidiči byli zděšení, když zahlédli 2 dívky přecházet po horní konstrukci mostu

Hororový incident zvedl ze židle tamní obyvatele, radnici i policii. Vzhledem k tomu, že chování dívek bylo vysoce nebezpečné, měla by na ně prý dopadnout ruka zákona.

Mostní oblouk i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Zahrát si ruskou ruletu se svými životy se nejspíš rozhodly dvě náctileté dívky, které se procházely pro zábavu po ocelových nosnících železničního mostu v britském hrabství Staffordshire. Když je zahlédli balancovat v několikametrové výšce projíždějící řidiči i kolemjdoucí, byli naprosto zděšení. Chybělo totiž málo a mohlo dojít k tragédii. Incident vyšetřuje policie, podle které chování dívek bylo neuvěřitelně nebezpečné a mohlo způsobit vážné neštěstí.

Jen krůček od zranění nebo smrti

Scéna jako z hororu, která se odehrála na mostě přes ulici King Street a Times Square ve městě Longton, nenechala chladnou ani místní radnici. Riskantní kousek dvou dívek označila za naprosto ostudný akt hlouposti. „Je to hrozný čin. Je to tak nezodpovědné, až je to neskutečné. Kdyby někdo šel pod mostem a ony by na něj spadly, jakou spoušť by mu to mohlo způsobit, nebo kdyby spadly na auto či před autobus plný lidí,“ cituje radního Chrise Robinsona deník Mirror.

Kdyby se situace nebezpečně zvrtla, mohlo podle něj dojít k mnohem větším ztrátám na životech a zničení několika rodin. „Je to tak, tak nezodpovědné a já doufám, že policie a veřejnost zjistí, o koho šlo, a že na ně dopadne plná síla zákona,“ dodal radní. Policie začala případ okamžitě vyšetřovat. Záběry, které zachycují, jak se dívky procházejí po konstrukci mostu, se začaly rychle šířit na sociálních sítích. „Nemůžeme dostatečně zdůraznit, jak neuvěřitelně nebezpečné takové chování je. Od vážného zranění nebo smrti je snadno mohly dělit jen vteřiny,“ uvedla policie.

Mostní oblouky lákají i v Česku

Obyvatele města incident, který se odehrál na mostě, vyděsil. „Žiji v Longtonu celý svůj život, letos mi bude 65 let a nikdy jsem nic takového neviděl. Obrátila se na mě už celá řada znepokojených místních občanů,“ sdělil deníku Robinson, který kdysi sám pracoval pro britské dráhy. „Mohl přijet vlak, který nelze zastavit na tak krátké vzdálenosti. Kdyby je cokoli srazilo z mostu, třeba i vítr od projíždějící soupravy, nepřežily by,“ vysvětluje radní.

Teens walk across top of Longton railway bridge

This is the moment two teenagers were caught on camera as they walked across the superstructure of the railway bridge over King Street and Times Square, Longton. The pair walked across the top of the steel girder from the Longton railway station end. Local Councillor Chris Robinson called the action of the pair „absolutely disgraceful“, calling it an „act of stupidity“.

Zveřejnil(a) Stoke-on-Trent Live dne Pondělí 14. srpna 2023

Riskantní procházky po mostní konstrukci nejsou ničím výjimečným ani v České republice. Hasiči, strážníci i policisté opakovaně zasahovali například na mostě Edvarda Beneše v Ústí nad Labem. Procházka po mostním oblouku se stala zábavou zejména místní omladiny. Před devíti lety se tam dokonce dvakrát po sobě objevil devětačtyřicetiletý sebevrah. Pokaždé se zasahující hlídce podařilo muže strhnout zpátky a skončil na psychiatrii. Údajně chtěl skočit, protože se ocitl v těžké životní situaci.

Co si myslíte o procházkách po mostních konstrukcích?

Zdroj: Mirror
Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Zobrazit další články