Štěně viselo oběšené na vodítku ve výtahu. Před smrtí ho zachránil kurýr. Šlo o sekundy, uvedl

Neuvěřitelné štěstí v neštěstí mělo malé štěně v čínském Ťing-menu. Před jistou smrtí jej zachránil pohotový kurýr, který zrovna doručoval zásilku.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Štěňata jsou obecně velmi zvídavá a hravá. Rády objevují nové věci a prozkoumávají neznámé prostory. Jednomu štěněti se nicméně jeho zvědavost málem stala osudnou. Koncem října letošního roku se na internet dostalo video, které se okamžitě stalo virálním. Jen v tuto chvíli má téměř dva a půl milionu zhlédnutí a přes dva tisíce komentářů k tomu. Na asi minutu a půl trvajícím videozáznamu je vidět pohotová reakce nejmenovaného čínského kurýra, který svým rychlým jednáním zachránil několikaměsíčnímu štěněti život.

Video, ze kterého mrazí

Díky videu, které zveřejnily noviny South China Morning Post 26. října letošního roku, se můžete stát svědky hrdinského činu. Z otevřených dveří jednoho z čínských bytů vyběhne malé bílé štěně, které má kolem krku připnutý obojek a k němu připevněné vodítko. Je velmi pravděpodobné, že se v tu dobu zrovna chystalo se svým páníčkem na procházku. Ovšem páníček se o chvíli zdržel a štěně vběhlo do přivolaného výtahu samo. K úděsu štěněte se bezprostředně poté, co vešlo dovnitř, výtahové dveře zavřely, přičemž skříply vodítko.

Štěně následně chvíli zmateně chodilo po kabině výtahu, který se vzápětí rozjel. S tím, jak se dala kabina do pohybu, se napnulo i vodítko, které se ve dveřích předtím zaseklo. Na záběru je dále vidět, jak se vodítko zvedá a společně s ním i štěně, které se škrtí na vlastním obojku. Naštěstí bylo vodítko dost dlouhé a zároveň výtah zastavil o pouhé jedno patro níže, takže štěně „pouze“ viselo ve vzduchu a nestalo se „nic horšího“.

Pohotová reakce kurýra zachránila štěněti život

Zoufalství štěněte bylo téměř hmatatelné. Zoufale se snažilo dostat zpátky na zem, ale ať napínalo své síly sebevíc, ze sevření obojku se nedostalo. V ten moment se ale otevřely dveře, v nichž stál nejmenovaný čínský kurýr. Ten byl v první vteřině zaskočen tím, co vidí, ale navzdory počátečnímu šoku jednal pohotově a s chladnou hlavou. Štěně vzal do náruče a pokoušel se vodítko odepnout. Protože se mu to nepodařilo, sundal pejskovi obojek.

Jen co bylo štěně v bezpečí, pokusil se tento mladý muž vyprostit i vodítko. To se mu ovšem ihned nepodařilo. Podle dalších dostupných informací se malý pejsek bezpečně dostal zpět ke svému páníčkovi a nevykazuje žádné známky prožitého traumatu. Jak se majitelé psa odvděčili jeho zachránci, tisk neinformoval. Diskutující nicméně měli jasný názor, a sice by mu majitelé měli poděkovat formou finanční odměny. Někteří dokonce polemizují, že by mu ji vyplatili sami.

Jak si myslíte, že se tvářili majitelé psa, když se dozvěděli, co se stalo?

Zdroj: South China Morning Post

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Zobrazit další články