Svou choreografií dojali návštěvníky stadionu k slzám. Fenomenální vystoupení krasobruslařů má již miliony zhlédnutí

Návštěvníky zimního stadionu čekala nečekaná podívaná. Na blízký šampionát tam pod taktovkou známého sportovního reprezentanta trénoval mladý pár krasobruslařů.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Když toho dne návštěvníci přišli na zimní stadion, nečekali, že se jim naskytne nevídaná podívaná. Na ledě totiž zrovna trénoval pár krasobluslařů, kteří se připravují na šampionát. Soutěž s názvem Championnats Québécois d’été (v překladu Šampionát v Quebecu) má dlouholetou tradici a všichni krasobruslaři se na ní pečlivě připravují. Jinak tomu není ani v případě krasobruslařů jménem Lily Hensen a Nathan Lickers, kteří budou soutěžit v párové kategorii.

Kanadští krasobruslaři

Pro párové bruslení je v definici Mezinárodní bruslařské asociace důležité, aby vystoupení působilo skutečně jako soulad dvou krasobruslařů a ne dvě samostatná vystoupení. Lily a Nathan s tímto požadavkem rozhodně problém nemají, protože po ledě tančí jako jeden. Jsou totiž neskutečně sladění, čehož si všimli i návštěvníci zimního stadionu, kteří měli možnost jejich přípravu na vystoupení vidět.

iZdroj fotografie: Pexels

Jejich vystoupení vzbuzuje dojem, že se dvě těla brzy spojí v jedno a na krasobruslařský parket vstoupili rozpustit led. „Jejich vystoupení bylo skutečně fenomenální. Po ledě klouzali jako jeden, byli naprosto sehraní,“ komentuje jeden z návštěvníků. Jejich choreografie mi velmi připomněla vystoupení Scotta Moir a Tessy Virtue. Později jsem zjistil, že Scott je jejich trenér,“ dodává. „Vypadají, jakoby se nad ledem vznášeli. K dokonalosti jim už chybí jen křídla,“ komentuje další z návštěvníků.

Pomůže jim zkušený trenér na cestě za zlatem?

Tento pár kanadských krasobruslařů trénuje velmi známý bruslař Scott Moir. Ten se svojí partnerkou na ledě v roce 2010 získal zlato v kategorii párového bruslení na Zimních olympijských hrách ve Vancouveru. Scott se svou bruslařskou partnerkou Tessou Virtue trénoval již od dětství, takže jejich vystoupení působilo také velmi přirozeně. Znali každý svůj pohyb a věděli, jak na něj reagovat. Dokázali se tak úspěšně vyvarovat zbytečným kolizím.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Porozumění vzájemnému pohybu je něco, co se Scott snažil promítnout i do choreografie, kterou pro pár připravil ve spolupráci se svou sestřenicí Sheri Moir, také známou kanadskou krasobruslařkou. „Pár působí, jako by chtěl diváky vtáhnout do děje. Chvilkami jsem chtěl jít bruslit taky, směje se další z diváků. Jestli mladému páru spolupráce se známým trenérem pomůže ke zlatu, není ještě jasné. Je ale jisté, že dělají vše pro to, aby si k němu svou cestu probojovali.

Jak se vám líbí jejich vystoupení?

Zdroj: On Ice Perspectives, Britannica

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Vyšší pohodlí a zvýšení produktivity práce s držákem monitoru NB G45
Události247.cz
Události247.cz
Ušetřit na jahodách se dá samosběrem: Úspora je oproti prodeji v obchodech i několikanásobná
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kancelářský držák monitoru s vynikající ergonomií NB G45
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů