Jiří Krampol si zase stěžuje: Praha ho prý ponížila svým darem

Radnice první městské části věnovala herci, který nedávno oslavil půlkulatiny, nákupní poukázku. Takový dárek mu ale přijde ponižující a hodlá ho vrátit. Blahopřání by prý stačilo.

Herec Jiří Krampol v černém tričku i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Když se herec Jiří Krampol (85) dozvěděl, že dostane k nedávným půlkulatinám od radnice Prahy 1 dárek, byl rád. Jenže pak přišla realita, která ho zvedla ze židle. Namísto nějakého malého slavnostního pohoštění nebo upomínkového věcného daru pro seniorské jubilanty mu úřad věnoval poukázku na nákup do supermarketu. Herce, jehož hlasem na české diváky promlouvá ikona francouzské kinematografie Jean-Paul Belmondo, to dost rozčílilo.

Poukázku herec radnici vrátí, nechce ji

Zájem radnice o seniory, kteří žijí na území Prahy 1, je sympatický a jistě mnoho z nich potěšil. Když se Krampol dozvěděl o tom, že vzhledem k jeho půlkulatým narozeninám si na něj úřad vzpomněl a věnuje mu finanční dárek, byl potěšený. „Za každý rok bych mohl asi dostat korunu,“ zavtipkoval herec, když mluvil se serverem Extra. „Ale asi je to milé překvapení,“ dodal. Jenže v té době ještě netušil, čím ho radnice nakonec obdaruje.

Nákupní poukázku však herec opravdu nečekal. „Dostal jsem poukázky do supermarketu v hodnotě pěti set korun. Vypočítal jsem to asi na deset květáků, takhle vnímají můj celoživotní přínos české kultuře. Pošlu jim to zpátky, nechci to. O nic jsem si neříkal. Stačilo by mi blahopřání,“ rozhořčeně prohlásil Krampol. Taková pozornost od úřadu k 85. narozeninám mu přišla poněkud nedůstojná.

Ať si starosta koupí pytel mrkve

Vztek, který má, ještě vygradoval, když se dozvěděl o tom, co k devadesátinám dostal jeho herecký kolega. „Ale teď jsem slyšel, že před třemi lety dala Praha 6 k devadesátinám nebožtíkovi Svatopluku Matyášovi poukázky za dvě stovky do lékárny. To je opravdu takové chucpe, že to nemá obdoby. To muselo vymyslet naprosté hovado, které potřebuje kopnout do p*dele. To tam napište. Je to odporný. Ten člověk něco za devadesát let vykonal a oni ho tímhle pokořili,“ vytočil se Krampol.

Jiří Krampol iZdroj fotografie: Nextfoto

Dar, který od první pražské městské části dostal on sám, přijde Krampolovi také ponižující. „Nestěžuju si, že je to málo. Ale urazilo mě to. Nejsem žádná socka, abych dostával pět set korun, nepotřebuju to. Ať si pan starosta koupí třeba pytel mrkve,“ naštvaně reagoval. „Dvě stě nebo pět set korun by urazilo i potřebné seniory. Není to o tom, že si hraju na něco, co nejsem. Ti lidé celý život pracují a pak je poníží tímhle,“ dodal herec.

Herec si poukázku sám vybral

Negativní reakci herce radnice zaznamenala. Vysvětlila, že jubilanti z řad seniorů si mohou dárek v hodnotě 500 korun vybrat. Jde buď o nákupní poukázku, nebo dárkový balíček s kávou, čajem, sušenkami nebo bonboniérou. Kritika pana Krampola je nám samozřejmě líto. Ve zvacím dopisu, který jubilantům posíláme, nabízíme, že mohou přijít osobně, nebo s dopisem pro dar někoho poslat. Pan Krampol si pro dárek přišel osobně a z variant darů si sám vybral,“ řekla serveru Karolína Šnejdarová z útvaru starosty.

Jiří Krampol iZdroj fotografie: Nextfoto

Úřad Prahy 1 dává pětistovkové dárky lidem po dovršení sedmdesátky. Měsíčně jde o 100 až 200 seniorů. „Mrzí nás, že celou věc pan Krampol vnímá negativně. Dovolím si zdůraznit, že však nešlo o dar za zásluhy v oblasti kultury. Všem našim občanům nad 70 let pravidelně zasíláme blahopřání k narozeninám, a to každých 5 let při příležitosti významných životních jubileí. Po překročení hranice 90 let pak oslavenec obdrží gratulaci a dárek každý rok,“ sdělila serveru Šnejdarová.

Co si myslíte o dárku, který radnice dává seniorům?

Zdroj: Extra
Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Zobrazit další články