Podle feng-šuej se určité věci nikdy nesmí dávat pod postel. Jinak trpí všichni členové domácnosti

Podle teorie Feng Shui vydávají všechny předměty specifický druh energie. Některé vám svou negativitou mohou značně zkomplikovat život.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Feng Shui učení je založeno na skutečnosti, že naprosto vše v našem světě nese nějaký druh energie, a to negativní či pozitivní. I ta nejnepatrnější věc v domě vytváří určitou vibraci, jež ovlivňuje atmosféru v rodině a náš život. Existuje mnoho pravidel, jak si správně zařídit domov a uložit předměty právě dle této teorie. Při koupi bytu nebo pronájmu domu přirozeně nevěnujeme pozornost uspořádání místností. Více nás zajímá výhled z okna, vzdálenost do školy či práce, pohodlí a komfort.

Návrat špatných vzpomínek

Nebudeme muset přestavovat dům ani byt, ale věci se mají řešit. Právě kvůli tomu existují pravidla, jak správně uspořádat prostory, aby se váš život zlepšil. Zabere to však docela dost času, například přesunutí předmětu, který doslova krade energii, nebo zbavení se nějaké věci z minulosti, jež otravuje život. Jejich energie je doslova naprogramována na nepříjemné vzpomínky. Proto nás budou neustále pronásledovat, což negativně ovlivňuje energii i zdraví.

Dárky od bývalých partnerů

Jsou doslova stvořeny, aby vám neustále připomínaly, co jste zažili. Budete se tak svými myšlenkami znovu a znovu vracet do minulosti. Pokud se tedy chcete zbavit duchů minulosti, zbavte se nepotřebných dárků. V tuto chvíli pro vás již nemají žádnou hodnotu. Jsou odkazem na člověka, který není součástí vašeho života. Nechte jej pomyslně odejít spolu s těmito předměty.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Špinavé oblečení a boty

Mnoho lidí si nechává staré oblečení, které lze nosit jen doma nebo při těžké práci. Není na tom nic ostudného. Tyto věci mějte kdekoli, ale ne pod postelí, kde vám kradou pozitivní energii. Vytvořte si ve skříni třeba odpovídající hromádku s takovým druhem oblečení. Rozdělte si trička, mikiny, kalhoty a kraťasy. Dejte dohromady smysluplný systém uschování.

Uhnilé rostliny

Vše je vysvětleno velmi jednoduše – mrtvé rostliny jsou zdrojem mrtvé energie. Místo nevtíravého a příjemného aroma se tedy dočkáte nevolnosti a špatného zdraví. Proč si je dále nechávat? Slečny si občas nechávají uschlé růžičky od svých ctitelů. Po chvíli však začnou vydávat poměrně nepříjemný zápach a stanou se pouhými sběrači prachu. Buďte k sobě upřímní.

Poškozené předměty

Když je nějaká věc poškozená, její energie je úplně stejná a přináší s sebou zkázu. Tyto věci od vás doslova odpuzují štěstí. Pokud vás tedy pronásleduje smůla, zkontrolujte, zda se pod vaší postelí neválí rozbitá dětská hračka nebo sportovní náčiní. Nebudete tomu věřit, ale tak zdánlivé maličkosti mohou způsobit nemožné. Všechny tyto předmětu raději vyhoďte.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Stará technická zařízení

Jsou k ničemu a obsahují kov, což může podle Feng Shui způsobit nechtěné situace a nevysvětlitelný strach. Věci, které zkrátka nemají nic společného se spánkem a odpočinkem, by se neměly ukládat pod postel. Pouze polštáře, přikrývky a jiné nezbytnosti. Seberte odvahu a proveďte generální úklid pod postelí. Rozbité věci, roztrhané bundy a nefunkční smartphony schovejte někam jinam, nebo ještě lépe je vyhoďte. Vaše postel vám má dodávat energii, ne naopak.

Které z těchto předmětů jste měli pod postelí vy?

Zdroj: RusJauns
Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články