Kvůli housence prožili chvíle hrůzy. Matka chce všechny varovat: „Bála jsem se o synův život“

Žena varuje ostatní před velmi nebezpečnou housenkou, která jejího syna málem připravila o život.

Smutný chlapec se opírá o zeď i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Největší strach, který může rodič pocítit, je o jeho vlastní dítě. Když jej totiž vidí trpět bolestí, trápit se a sténat, je to to nejhorší, co může zažít. Přestože se rodiče snaží dávat na své ratolesti co největší pozor, bohužel je nedokáží vždy ochránit. Žena nyní varuje všechny ostatní před nebezpečím, o kterém mnoho lidí nemá ani tušení. Představuje jej malá housenka.

Chlapec ucítil tu nejhorší bolest v životě

Andrea Pergola uklízela se svým patnáctiletým synem Loganem zahradu. Sbírali dřevo, aby jej mohli urovnat. V jednu chvíli však chlapec zakřičel a matce řekl, že ucítil v paži tu nejhorší bodavou bolest v životě. Web Fox13News popisuje, že během pěti minut mladík zcela zbledl, točila se mu hlava a nemohl se soustředit. Jeho stav se rapidně zhoršoval, proto jej matka odvezla na pohotovost. Během cesty začal být silně letargický, třásl se a zvracel.

Logan si všiml výrazné vyrážky, jež se mu objevila na paži a rychle se rozšiřovala až na jeho hruď. Dle webu CBSNews ucítil chlapec bodnutí v 10:15 a ošetřen byl v 10:50, kdy mu byl podán antivenin. Ulevilo se mu až po třech hodinách, během nichž jen prosil, aby už bolest konečně přestala. Jak se totiž ukázalo, kousla ho housenka můry jižní flanelové, která se řadí mezi nejjedovatější housenky v USA. Má nažloutlou srst a podél nohou černou.

Přežil jen díky včasné pomoci a své síle

Chlapec byl housenkou píchnut více než dvacetkrát. Přežil především proto, že mu byla rychle poskytnuta potřebná pomoc. Zároveň je to silný, zdravý mladý člověk. Kdyby tento drobný tvor kousnul malé dítě nebo starého nemocného člověka, hrozilo by zraněným v těchto případech úmrtí. Lidé by tedy měli být velmi opatrní, jelikož existují silně jedovaté druhy hmyzu i zvířat, které dokáží člověku přivodit vážná zranění nebo smrt.

chlapec v nemocnici iZdroj fotografie: Depositphotos

Mnoho obyvatel USA nemá o tomto nebezpečí ani tušení. Vesele kempují, tráví čas v přírodě, aniž by přemýšleli nad tím, že jim může jít o život. Právě z toho důvodu Loganova matka upozornila ostatní, aby věděli, co mají v podobné situaci dělat. Podobně se zachovala i matka, která varovala před nebezpečím nákupních vozíků a o jejímž příběhu jsme se na DámskémDeníku již zmiňovali.

Co si o takto jedovatých housenkách myslíte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Zobrazit další články