Matka varuje ostatní před nebezpečím nákupního košíku: Její dítě z něj vypadlo a způsobilo si poranění mozku

Stačila vteřina a malá holčička utrpěla zranění hlavy při pádu nákupního vozíku. Její matka chce nyní varovat všechny rodiče před hrozícím nebezpečím.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Když se člověk stane rodičem, najednou je středem jeho světa vlastní dítě. Zodpovídá za jeho výchovu, zdraví a život. Teprve s dítětem člověk zjišťuje, že nebezpečí úrazu číhá opravdu na každém rohu, a především tam, kde to lidé nejméně čekají. Když se dítě zraní, rodiče si to často vyčítají a snaží se dalším nehodám předcházet. A třeba i varovat ostatní. V takové situaci je nyní také žena, jejíž dcera utrpěla vážné zranění hlavy při pádu nákupního vozíku.

Dívka utrpěla vážné zranění hlavy

Australanka popsala příšerný zážitek, který se jí stal na parkovišti před supermarketem. Mladá maminka dvou dětí právě nakládala svého syna Lincolna do auta, zatímco její dcera Millie seděla v nákupním vozíku. Během několika sekund se však stalo něco hrozného. Vozík sjel z obrubníku a převrátil se i s malou holčičkou sedící v něm. Dívka při pádu silně narazila hlavou o chodník.

Žena zavolala záchranku, kde přivolaní zdravotníci dítě uklidnili, zaintubovali a poskytli první pomoc. Millie byla poté okamžitě převezena se světly a sirénami do dětské nemocnice, kde podstoupila mnoho vyšetření. CT mozku odhalilo velkou krevní sraženinu způsobující tlak na mozek a také krvácení do mozku. Byla tedy nutná okamžitá operace. Naštěstí to dívka vše úžasně zvládala a nyní je již v pořádku doma.

Žena chce varovat ostatní rodiče

Zničená matka sdílela na sociálních sítích fotografii své dcery, která měla obvázanou hlavičku a byla připojena k několika přístrojům. Ke snímku připsala, co se vlastně stalo. Uživatelé internetu okamžitě posílali matce i malé holčičce spoustu sil a psychické podpory, zároveň kritizovali bezpečnost nákupních vozíků. Strhla se bouřlivá debata o tom, na čí straně je vlastně vina.

dítě v nákupním vozíku iZdroj fotografie: Depositphotos

Žena chce prostřednictvím svého příběhu varovat všechny ostatní rodiče před hrozícím nebezpečím. Ví, že spousta z nich spoléhá na nákupní vozíky stejně jako ona, když nakládají druhého potomka nebo nákup do auta. A pokud by tím dokázala zabránit zranění alespoň jednoho dítěte, bude to pro ni úspěch. Dodala, že všechny vozíky s možností posazení dítěte musí být opatřeny brzdovým systémem. Zavázala se, že udělá vše pro to, aby se tak stalo.

Jak podle vás zamezit takovémuto nebezpečí?

Zdroj: Independent
Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Zobrazit další články