Petr Kolář se konečně zbavil exekucemi svázaného domu. Proč místo 30 milionů korun dostal jen 16?

Prodej luxusní vily hudebníkovi zkomplikovala krize, která zavládla na trhu s realitami. Když poplatil ostatní závazky, zbyla asi půlka z částky, již si původně představoval.

Zpěvák Petr Kolář v džínové bundě i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Zpěvák Petr Kolář (56) se konečně zbavil luxusního domu v pražské Uhříněvsi. Nemovitost byla na prodej rok a půl a zájemci o koupi se moc nehrnuli. Možná i proto, že z počátku za moderní vilu chtěl téměř třicet milionů korun. Realitní trh se začal navíc propadat, takže s cenou musel hudebník dolů. Ani to ale nepomohlo. Nakonec se podařilo dům prodat pod cenou. Podle serveru Extra na zpěvákově kontě přistála zhruba polovina původně požadované částky.

Po roce a půl se dům podařilo prodat

Z katastru nemovitostí podle serveru vyplývá, že zpěvák uzavřel kupní smlouvu s novými majiteli cihlové novostavby, kteří za ni zaplatili 21,5 milionu korun. Převod nemovitosti vstoupil v platnost koncem července. Ano, dům je prodaný. Byl to standardní obchod. Přišli zájemci, nemovitost se jim líbila, tak si ji koupili. Jsme rádi, klient i já, povedlo se to tak, jak jsme chtěli,“ cituje Extra realitního makléře Dušana Měchuru.

Luxusní nemovitost je velká 253 metrů čtverečních a nachází se na pozemku o rozloze 863 metrů čtverečních. Hudebník ji od začátku loňského roku nabízel za 29,95 milionu korun. Po vypuknutí války na Ukrajině se realitní i hypoteční trhy začaly propadat a prodeje rodinných domů dramaticky klesly. Přestože cena za zpěvákovu vilu v Uhříněvsi se snížila začátkem letošního roku na 24,3 milionu, zájemce se nenašel.

Na účtu zbyla polovina z původní ceny

S cenou za dům musel jít hudebník ještě níž. „Museli jsme jít s cenou naproti kupujícím, ale proti poslední veřejné ceně ne nijak dramaticky,“ řekl serveru makléř s tím, že k úspěšnému prodeji došlo i díky tomu, že v jeho průběhu se vymazala exekuce, která na nemovitosti vázla. Za dům tak hudebník dostal 21,5 milionu. Ve skutečnosti je částka ale podstatně nižší a blíží se zhruba polovině původně požadované ceny.

Ze smlouvy totiž vyplývá, že od kupní ceny je třeba odečíst ještě několik položek. Jde o provizi realitní společnosti, která podle Extra činí půl milionu korun, o splacení půjček od makléře ve výši 1,2 milionu korun a úhradu smluvního závazku 3,5 milionu korun České spořitelně. Zdá se tedy, že Kolářovi na účtu z prodeje vily, v níž je i nahrávací studio, zbylo asi jen 16,1 milionu korun.

Zpěváka to táhne na venkov

Spekulovalo se, že k prodeji luxusní rezidence 6 + 1 se zpěvák odhodlal, protože měl mít finanční problémy. Jenže to Petr Kolář rázně odmítl s tím, že ho to táhne víc do přírody a chce se přestěhovat na venkov. „Cítím, že chci začít novou životní etapu. Bydlel jsem tam víc než 15 let, jsou to jen cihly. Chci změnit styl svého života. Prostě to tak cítím. Jsem impulzivní člověk, a když něco chci, udělám to. Mám rád koně a klid,“ řekl před časem serveru Prima Living.

Co říkáte na částku, která zpěvákovi za prodej domu zbyla?

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Zobrazit další články