Svou kariéru začala v 92 letech a je na sebe právem pyšná. Její příběh možná inspiruje i další babičky

Seniorku musel po smrti manžela podporovat syn, jinak by z důchodu nevyžila. Podnikání, které rozjela díky náhodě, jí přineslo radost, zábavu a také finanční nezávislost.

Stará seniorka s holí i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Na nové začátky není pozdě v žádné životní etapě. Důkazem je sedmadevadesátiletá seniorka, která se celý svůj život jenom starala o domácnost a děti. Nikdy nepracovala v žádné firmě nebo podniku. Mohlo by se zdát, že pokud jde o kariéru, už jí dávno ujel vlak. Jenže odhodlaná důchodkyně se nenechala semlít každodenní nudnou rutinou a na stará kolena našla nový smysl života. Vrhnula se do podnikání a rozjela zajímavý byznys.

Mít vlastní peníze je senzační

Čiperná důchodkyně Aspasia d´Avila, která má ve svém věku jen drobné potíže se sluchem, žije poblíž pláže Ipanema v jižní části brazilského Rio de Janeira. Vdávala se už v sedmnácti letech, brzy měla děti a stala se ženou v domácnosti. Nikdy nemusela chodit do zaměstnání, protože na živobytí vydělával manžel. „Pracovala jsem doma, starala se o své tři děti a také o manžela. Bylo to hodně práce, to ano. Neměla jsem na nic čas,“ řekla serveru TagNoticias.

seniorka

101letá babička nechtěla být závislá na rodině, a tak se rozhodla najít si práci. Firma, které přišel její životopis, byla natolik fascinovaná, že příběh sdílela

Po smrti manžela žila seniorka jen ze skromného vdovského důchodu a finanční podpory od syna. „Ale už to nepotřebuji. Ten pocit, že mám vlastní peníze, je osvobozující. Je to něco senzačního,“ libuje si babička. Všechno začalo před několika lety, kdy bylo Aspasii úctyhodných 92 let. Neteř jí náhodou ukázala háčkovanou panenku, ze které byla úplně unešená. Loutka byla vyrobená tradiční japonskou ruční technikou amigurumi.

Musela si najmout pomocnice

Nadšená důchodkyně se rozhodla, že se ji naučí. Původně si chtěla vyrobit roztomilou háčkovanou panenku jenom pro sebe. Přestože jí zpočátku dalo zvládnutí složité techniky dost zabrat, nakonec dovedla své háčkovací umění k dokonalosti. Aspasia začala panenky vyrábět pro své přátele a známé. Později je nabídla i na internetu a rychle se staly hitem. Jakmile je lidé viděli, zatoužili po nich.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Aspasia d`Avila- Amigurumi (@vopatiatelier)

Najednou seniorka, které už táhne na stovku, nevěděla, kam dřív skočit. Podle webu PositiveVibration se objednávek dokonce sešlo tolik, že si musela najmout tři pomocnice. Podnikání se skvěle rozjelo a díky vlastním příjmům Aspasia poprvé v životě zažívá pocit finanční svobody. Navíc ji práce nesmírně baví. Každou objednanou panenku připravuje pro zákazníky pečlivě a s láskou. Inspirativní babička je prostě důkazem, že nikdy není pozdě na nové začátky.

Co říkáte na příběh obdivuhodné seniorky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Zobrazit další články