101letá babička nechtěla být závislá na rodině, a tak se rozhodla najít si práci. Firma, které přišel její životopis, byla natolik fascinovaná, že příběh sdílela

Příběh milovnice vína, která nedokončila studium, protože od devíti let musela pracovat na farmě, ovládl sociální sítě. Díky tomu se jí ozvali s překvapivou nabídkou.

seniorka i Zdroj fotografie: iStock
                   

Hledání práce je frustrující i pro čerstvé absolventy škol, natož pro uchazeče se spoustou zkušeností. S přibývajícím věkem je to stále složitější proces, přestože ve spoustě zemí jsou zaměstnavatelé starších lidí zvýhodňováni. Přesto v nich spousta firem nevidí budoucnost a potenciál, takže je většinou odmítají. Příkladem, že by se senioři neměli snadno nechat odradit, je zkušenost stoleté babičky, které se v opravdu úctyhodném věku podařil husarský kousek.

Babička si ráda dopřává víno

Při probírání životopisů se personalisté ve spoustě firem soustřeďují mimo jiné i na věk uchazeče o práci. Příliš mladí lidé nemají zkušenosti a praxi, starší zase perspektivu. Marii Cardosové, která žije v brazilském městečku Promissao, bylo přes sto let, když nastoupila do své nové práce. Rozhodla se, že si bude přivydělávat, protože nechtěla být závislá na pomoci rodiny. Ráda si dopřává dobré víno, ale nechtěla si ho odříkat kvůli nedostatku peněz.

Maria se narodila 3. listopadu 1919. V devíti letech odešla ze školy, protože musela začít pracovat na zemědělské farmě, aby pomohla své rodině. Důchod v podstatě žádný nemá. Požádala proto svoji pravnučku, aby pomohla s napsáním životopisu a zanesla ho do potravinářské firmy, kde pracuje. Rodině to přišlo žertovné, ale babička ve snaze vydělat si nějaké peníze navíc byla neoblomná. Po neustálém naléhání životopis odeslali.

Na stařenku se usmálo štěstí

Pozitivní reakci nikdo z rodiny, snad kromě Marie, neočekával. Jenže její životopis se dostal do rukou personalistky Juliany Araujové. Byla jím tak fascinovaná, že se o příběh stařenky podělila na sociálních sítích. „Paní Marii je 101 let a požádala pravnučku, aby mi předala její životopis, protože chce pracovat, aby nebyla na nikom závislá a mohla si kupovat vína,“ napsala na svém facebookovém profilu. Přestože místo babičce nenabídla, pomohla jí k tomu, aby ho získala.

Příspěvek se totiž stal virálním a na babičku se konečně usmálo štěstí. Kontaktoval ji majitel tamního vinařství Diogo Cortez s nabídkou práce. „Hodně s mojí prababičkou mluvil a zamiloval se do ní. Řekl, že jí chce dát práci, a zeptal se jí, jestli by nechtěla být degustátorkou,“ vypráví pravnučka Pamela Cristina Matias Gomesová. Firma každý měsíc pošle Marii lahve vína domů. Ona natočí video, jak ho ochutnává, a to pak společnost zveřejní na sociálních sítích.

Nikdy není pozdě na splnění snů

Babičce se taková nabídka líbila. „Je to skvělé. Nečekala jsem to, jsem nesmírně šťastná,“ reagovala. Našla práci, a navíc bude pít svá oblíbená vína. Podle vinaře má Maria práci na tak dlouho, dokud ji to bude bavit. Od té doby uplynuly téměř tři roky a z babičky se stala mediální hvězda. Netradiční influencerka na svém instagramovém profilu sdílí různé tipy, jak si vychutnat víno nebo jak ho sladit s jídlem. Ve svých 103 letech dokazuje, že neexistuje žádná věková hranice, aby člověk našel práci svých snů.

Co říkáte na příběh babičky, která našla vysněnou práci?

Zdroj: Mag
Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Zobrazit další články