Když porota uviděla na pódiu jeptišku, jen nechápavě koukala. První tóny je však rázem probudily z deliria

Jako z filmu Sestra v akci působilo pěvecké číslo pětadvacetileté řádové sestry Cristiny, která vystoupila v italské verzi soutěže The Voice. Mladá dívka nakonec soutěž vyhrála.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Luca Bruno
                   

V pěveckých talentových soutěžích již málokoho něco překvapí. Po celém světě jich proběhlo tolik, že už nic nového k vidění snad ani není. Anebo ano? Divákům a zejména porotcům italské verze The Voice přichystala velké překvapení jedna ze soutěžících dam. Poté, co slyšeli její znělý a melodický hlas, se všichni čtyři rozhodli vyjádřit jí podporu. Jak se křesla jedno po druhém otáčela, porotci zůstávali oněmělí úžasem.

Porotcům vyrazila dech

The Voice (česky „hlas“) je další ze soutěží pěveckých talentů. Z českého prostředí ji známe jako Hlas Česko Slovenska, v níž jakožto porotce zasedl například Pepa Vojtek ze skupiny Kabát, slovenská zpěvačka Jana Kirschner nebo rapper Kali.

Od ostatních soutěží se liší v systému – porotci nejprve slyší jen zpěv uchazeče, otočeni v křeslech zády k pódiu. Až poté, co jej ohodnotí jako zajímavého, se křeslo otočí a porotci zjistí, pro koho hlasovali. V Itálii po takovémto odhalení jedné ze soutěžících všem hodnotícím hudebníkům úžasem poklesla čelist.

Jakmile zazněly první tóny písně „No One“ od Alicie Keys, všichni porotci věděli, že tu mají co do činění s perfektní zpěvačkou. Této dámě se ale na krku houpal stříbrný krucifix a vlasy jí halila tmavá plachetka. Pětadvacetiletá Cristina Scuccia je totiž novickou kláštera sester Uršulínek. Celé vystoupení tak nápadně připomínalo legendární film Sestra v akci s Whoopy Goldbergovou v hlavní roli – tři řádové sestry fandily v zákulisí a další křepčily v publiku.

Famózní atmosféra vynesla sestře vítězství

První vystoupení sestru Cristinu vyneslo na výsluní divácké popularity. Video s jejím výkonem zhlédlo na serveru YouTube už více než 110 milionů lidí. Dalo se tedy očekávat, že o této řeholnici s ryčným hlasem ještě něco uslyšíme. A tak se také stalo. Poté, co se probojovala až do závěrečného finále, jí produkce soutěže přichystala parádní kousek.

Perfektní remix titulní skladby z filmu Flashdance s varhanním doprovodem a mírně poupraveným textem doprovázela skupina tanečníků, kteří nastoupili na jeviště v mnišských kutnách, které chvíli nato shodili na zem, a tančili v pestrobarevných šatech do rytmu bezchybně odzpívané skladby.

Jeptiščino vystoupení zvedlo ze židle i diváky, kteří se neudrželi a tančili a tleskali jejímu vystoupení od první do poslední minuty. Porotci se nadšeně usmívali a její vítězství v celé soutěži bylo nezpochybnitelné. Na oslavu svého vítězství pak odhalila své přání zarecitovat si spolu se všemi lidmi v sále Otčenáš. Její vítězství totiž prý není její zásluhou, ale může za to „ten muž nahoře“.

Jak hodnotíte účast jeptišky v takovémto typu soutěže?

Zdroj: BBC

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Autor článku

Jitka Hemelíková

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Nevýrazný řadový dům proměnili na skvost umění. Zachoval si přitom původní viktoriánskou část
Události247.cz
Události247.cz
Olomoucké tvarůžky musely z pultů kvůli plísni. Do prodeje se jen tak nevrátí
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kancelářský držák monitoru s vynikající ergonomií NB G45
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství