Při hře spadla 9letá dívka ze stromu a zemřela. Malá hrdinka ale už dávno vyslovila přání, kterým zachránila několik dalších životů

Po sérii neúspěšných operativních zákroků přišli o dceru. Dříve však vyjádřila přání darovat své orgány na pomoc jiným. Rodina se rozhodla její slova respektovat.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Rodinu z Idaha postihla tragédie, když zemřela jejich 9letá dcera Shaylyn. Dívka si hrála na stromě, náhle pravděpodobně ztratila rovnováhu a spadla. „Shaylyn spadla ze stromu. Z hlavy jí trčí kus armovací tyče, jeli jsme do nemocnice. Tam nám řekli, že její stav je příliš složitý. Právě ji převážíme na jiné oddělení,” napsala Jesi Bergesonová, dívčina matka, na Facebook. „Prosím všechny, aby se za mé dítě modlili. Prodělala kraniotomii a odstranili jí půlku lebky, aby polevil silný tlak,” pokračovala.

Kov poranil levou stranu mozku

„Zjistili, že má velké krvácení i na pravé straně mozku.“ O den později Jesi zveřejnila další aktuální informace. „Kus kovu prořízl celou levou stranou mozku. Prý bude mít 50% šanci operaci přežít. Naše holčička je bojovnice, zákrok zvládla. Není z nejhoršího venku, ale jsme šťastní, protože ji stále máme. Bůh žehnej její sestřičce a nespočtu dalších lidí, kteří se o ni starají. Děkujeme za všechny zprávy. Máme před sebou dlouhou cestu, avšak naše děťátko je naživu, a to je to jediné, na čem nyní záleží.”

Komunita se shromáždila kolem rodiny Bergesonových. Založila profil na stránce GoFundMe, který má pomoci uhradit náklady na léčbu. „Cítíme se neskutečně požehnáni, protože nás komunita podpořila způsobem, který bychom si ani nedokázali představit. Obklopují nás tak úžasní lidé. Nevím, jak bychom tím vším prošli.” Mezitím se Shaylynin zdravotní stav přes veškerou snahu zdravotnického personálu nezlepšil, ba naopak. Jesi zveřejnila zprávu o darování dceřiných orgánů.

Dát smrti nějaký smysl

„Moc si vážíme všeho, co jste pro nás udělali. Také vaší lásky a podpory, které se nám v tomto období dostalo. Před několika měsíci jsme se se Shaylyn bavili o dárcovství orgánů. Ona bez mrknutí oka prohlásila, že by darovala vše, co by mohlo komukoliv pomoci. Náš andílek byl prostě vždycky ta nejsladší, nejlaskavější a nejobětavější holčička po celý svůj život. V současné době spolupracujeme s transplantačním oddělením, abychom udělali správnou věc. Máme vás všechny rádi, nedokážeme vyjádřit, jak milovaní jsme se cítili a cítíme.“

iZdroj fotografie: Piqsels

„Děkujeme vám všem a prosíme, abyste se za nás i nadále modlili. Opět se připravujeme na to jediné, co by žádný rodič nikdy neměl zažít, a to pohřbít své dítě.“ Ve zprávě odkazuje na svou další dceru Briaunu, která zemřela v roce 2016 ve věku pouhých 10 let. Pro tuto rodinu musí být zdrcující, že musela pohřbít dvě děti během pouhých tří let. Shaylyn zemřela jednoho čtvrtečního večera, avšak pomohla zachránit pět životů. Příběh Shaylyn je sice tragický, ale zároveň připomíná, že darování orgánů může dát něčí smrti smysl.

Jaký máte názor na darování orgánů?

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Jablka z obchodu nestačí opláchnout čistou vodou. Pro zbavení „atraktivního povlaku“ je potřeba víc
Události247.cz
Události247.cz
Nechutná praxe: Některé obchody prodávaly zákazníkům jídlo prošlé až dva roky
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Chrápání: jaké jsou jeho příčiny a jak se ho zbavit
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Buddhističtí mniši mumifikovali svá těla zaživa. Znamenalo to nejméně 2 000 dní dobrovolného utrpení