Jak žije dívka, která má extrémní alergii na vodu: „I pláč mi způsobuje extrémní bolesti,“ popisuje

Alergici mají vždy vše složitější a musí se naučit se svými omezeními žít. Stejně tak popisuje svůj boj i Niah, která je alergická na vodu.

Žena a sklenice vody i Zdroj fotografie: Piqsels
                   

Lidí trpících různými alergiemi je mnoho a stále jich přibývá. Nejčastěji bývá alergie na pyl, léky, zvířecí srst, potraviny, prach a roztoče a na bodnutí hmyzem, uvádí web BrainMarket. Mezi nesmírně vzácné onemocnění pak patří alergie na vodu.

Alergie není radno podceňovat

Projevy mohou být opravdu rozličné. „Já mám už několik let potvrzenou alergii na roztoče. Musím tak měnit ložní prádlo někdy i jednou týdně, stále vysávat a utírat prach. Je to jisté omezení, ale dá se s tím žít,“ popisuje své strasti paní Romana M. z Pacova. Ať už vaše tělo reaguje formou vyrážky, kýcháním či dráždivým kašlem, rozhodně byste vždy měli vyhledat lékaře. DámskýDeník popisoval příběh chlapce, kterého dlouhodobě trápil ucpaný nos a dutiny. Po návštěvě lékaře se však potvrdila nejhorší diagnóza – rakovina.

Přestože se jedná o velmi specifický případ, je nutné své tělo poslouchat. Velká každodenní omezení jsou spojena se vzácnou formou alergie, a to alergií na vodu. Tou trpí mladá žena, Niah Selwayová, která své útrapy sdílí se svými příznivci.

I jedna kapka bolí

Její kůže trpí i v případě, že na ni dopadne jen jediná kapka. Způsobuje palčivou bolest v daném místě, ale ta se šíří i dál. Musí se tak sprchovat velmi opatrně a co možná nejméně. Potíže ale nastávají i při tak přirozené věci, jako je močení. Stejnou agonii jí způsobuje i její vlastní pot, proto kromě chůze a jógy nemůže provozovat žádnou sportovní aktivitu. Podobně je to i s pláčem, jelikož slzy, které stékají po tvářích, jí způsobují jen bolest.

Naštěstí nejsou onemocněním zasaženy vnitřní orgány, a může tak pít tekutiny bez omezení. Její život ale čítá samá omezení a zákazy. Přestože je dnes 26letá dívka pod dohledem lékařů, nikdy se nepodařilo zjistit, co alergii způsobuje, ani léky, které by její trápení zmírnily, píše web Mirror. Má velkou podporu své rodiny, která se o ni stará, a za to jim je Niah neskonale vděčná.

Jaký druh alergie je podle vás nejhorší?

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články