Její syn měl neustále ucpané dutiny a nos, měla za to, že jde o alergii. Když pak šli k lékaři, nevěřili vlastním očím

Jakmile se k rýmě přidaly i problémy s dýcháním, odvezla matka chlapce do nemocnice. Vyšetření na magnetické rezonanci odhalilo pravou příčinu jeho potíží.

Malý chlapec smrká do kapecníku i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Obyčejná rýma nebo naopak uspaný nos jsou tak běžné, že tomu lidé nepřikládají skoro žádnou důležitost. Ve skutečnosti jde o zánětlivé onemocnění sliznice nosní dutiny, které může být jedním ze symptomů nachlazení, virózy nebo třeba alergie. Ale v některých případech signalizuje mnohem vážnější zdravotní problémy. Jako u malého chlapce, kterého rýma trápila delší čas. Z domnělého nachlazení nebo alergie se ale vyklubala děsivá diagnóza.

Nešlo o alergii, chlapec měl nádor

Dvouletý Nolan bojoval pár týdnů s nachlazením a nemohl se ho zbavit. Neustále měl plný nos. Jeho matka Ruth Scullyová se domnívala, že by to mohla být i alergie. Jenže stav chlapce se nelepšil. Spíš naopak. Nakonec byly jeho problémy tak velké, že už skoro ani nemohl pořádně dýchat. Vzala ho proto do nemocnice, kde mimo jiné absolvoval vyšetření magnetickou rezonancí.

rakovina

Utrápená matka malého Tomáška se snaží varovat všechny rodiče. Nenápadný příznak byla ve skutečnosti rakovina ve 2. stádiu

Když lékaři odhalili, co Nolanovi vlastně je, jeho matku to zdrtilo. Dozvěděla se totiž neuvěřitelně krutou diagnózu. Podle serveru TheSun se ukázalo, že chlapec má rabdomyosarkom, což je vzácná a mimořádně agresivní forma rakoviny, která postihuje měkké tkáně. Pokud je nádor v oblasti hlavy, může někdy způsobit ucpání nosu nebo naopak rýmu.

Na agresivní rakovinu neplatila žádná léčba

Navzdory tomu, že se lékařům podařilo nádor odstranit, prognózy nebyly moc optimistické. Rakovina se totiž rozšířila i do plic. Poté, co došly možnosti léčby, bylo zřejmé, že život chlapce spěje ke konci. Jeho zoufalé matce nezbylo nic jiného než se snažit mu co nejvíc zpříjemnit poslední dny života. „Rakovina se rozšířila bleskově. Neplatila na ni žádná léčba ani chemoterapie. Musela jsem být silná a být tu pro něj,“ cituje Scullyovou web Megasvet.

A SPECIAL MESSAGE FROM RUTH SCULLY This year has felt just plain empty without Sgt. Rollin Nolan. He was such a vibrant,…

Zveřejnil(a) SOMDWXNEWS dne Neděle 4. února 2018

Matka si se synem hrála, sledovali jeho oblíbené seriály a videa na sociálních sítích. Nolan na ní visel a ona na něm. Když od něj odešla na tři minuty, aby se vysprchovala, chlapec podle webu CNN upadl do bezvědomí. Lékaři jí řekli, že odchází. „Přiběhla jsem k jeho posteli, vzala ho za ruku a stal se zázrak,“ dojatě vypráví Scullyová. Nolan se navzdory kolapsu plic nadechl, otevřel oči a řekl: „Mám tě rád, maminko“. Krátce na to zemřel. Chlapcův boj se zákeřnou chorobou trval rok a půl.

Co si myslíte o děsivém příběhu malého chlapce?

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Zobrazit další články