Hubnutí podle hvězd: Pro každé znamení zvěrokruhu se hodí jiná metoda. Zjistěte tu vaší a zbavte se kil raz dva

Hubnutí není nic jednoduchého, zvláště, když vás nikdy nikdo nevedl k tomu, abyste se zdravě stravovali a pravidelně cvičili. Vaše znamení zvěrokruhu vám ale může pomoci.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Snažíte se zhubnout, ale pořád vám to nejde? Četli jste něčí cestu a snažili se ji napodobit, protože dané osobě to fungovalo úplně skvěle, ale u vás pořád nic a akorát se trápíte? Problém nemusí být vyloženě ve vás, jednoduše vám jen nemusela sednout metoda. Proto se můžete trochu uvolnit a jen tak z legrace se zkusit inspirovat, jaká metoda je vám doporučena dle vašeho znamení zvěrokruhu.

Rybám pomůže plavání

Pro Ryby se vyplatí hubnout s pomocí fyzického cvičení pouze v momentě, kdy jim toto cvičení ovlivňuje i psychiku. Pro toto znamení je totiž důležitější mít zdravého ducha a mysl než se někde v posilovně strhat k nepoznání. Proto by se Ryby měly zaměřit spíše na chůzi, meditaci a jógu. Zároveň by jim mohlo pomoci i aktivní a pravidelné plavání, už jen proto, že jsou vodním znamením.

iZdroj fotografie: Unsplash

Vodnáři potřebují být originální

Vodnáři mají o cvičení velký přehled a jakýkoliv trend je zrovna populární, oni ho prostě budou znát. Jakmile se jedná o ně samotné, potřebují si zachovat svou individualitu. Nikdy pro ně nebude dobrým nápadem dělat něco, co dělají všichni ostatní jen proto, že je to zrovna populární. Nejlepší je pro ně spojení umění a cvičení, třeba v podobě tance.

Kozorozi jsou na sebe velmi přísní

Jakmile je člověk narozen ve znamení Kozoroha, může si dovolit se snažit cvičit opravdu poctivě a tvrdě. Tito lidé mají totiž smysl pro to, aby svou rutinu dodržovali a zbytečně z ní nevypadávali. Jsou zodpovědní a nedělá jim problém si každý den zvláště naplánovat, od jídelníčku přes cvičební plán. Proto je pro ně tato pečlivá metoda s využitím posilovny také tou nejlepší.

Střelci se na tvrdé cvičení moc nehodí

Jakmile Střelec nabyde pocitu, že je na něj dané cvičení až moc náročné nebo je jeho celkový cvičební plán moc těžký, nikdy se mu nepodaří zhubnout. Nejlepší způsob pro tyto lidi, pokud chtějí hubnout, je všechno to těžké, co cvičení obnáší, schovat za něco zábavného. Rádi riskují a objevují, proto se mohou začít věnovat pěší turistice nebo třeba lezení po stěnách, jízdě na koni… – zkrátka věcem, u kterých se zapotí, ale budou mít pocit, že je to jen zábava.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Štíři nemají potíže s extrémní zátěží

Štíři se řadí mezi ty, kteří potřebují vše, co dělají, vyhnat do těch největších extrémů. Berou to tak, že buď budou mít všechno, nebo nic. Takže pro ně bude fungovat jakákoliv metoda cvičení a hubnutí, která je velmi intenzivní a náročná. Rozhodně nebudou mít problém začít chodit pravidelně do posilovny a tam ze sebe vypotit duši. Co se týče přísného jídelníčku, nijak extra jim vadit nebude.

Váhy jsou vlastně opakem Štírů

A pak zde máme lidi ve znamení Vah, kteří žádné extrémy zkrátka snášet nebudou. Rozhodně nebude mít cenu, aby tito lidé zkoušeli nějaké radikální dietní a cvičební plány, potřebují něco, co jim umožní si v životě udržet tu správnou rovnováhu. Potřebují mít jistotu, že cokoliv, co se rozhodnou pro hubnutí udělat, jim snadno zapadne do jejich každodenní rutiny. Nejlepší je pro ně začít hubnout s někým dalším.

Panny si musejí hlídat perfekcionismus

Lidé ve znamení Panny na tom sice mohou být díky perfekcionismu dobře, ale pokud si ho neuhlídají, může být příčinou jejich zkázy. Jakmile totiž okamžitě nedosahují požadovaných výsledků, je oheň na střeše a mají chuť s jakýmkoliv hubnutím okamžitě seknout. Tito lidé by se tedy měli snažit držet jisté stability a hubnoucí rutinu, kterou si vytvoří, by neměli ze začátku přehánět.

iZdroj fotografie: Pexels

Lev potřebuje být středem všeho i při hubnutí

Lidé ve znamení Lva jsou prostě takoví a nikdo jim to nemůže vyčítat, z tohoto důvodu je pro ně nejlepší začít se věnovat nějakému kolektivnímu sportu, kde se mohou předvést. Není tedy na škodu, když se začnou věnovat třeba fotbalu či basketbalu. Dostanou tak šanci zhubnout, udělat něco pro své zdraví a zároveň se stát výjimečným hráčem, který něčeho dosáhne.

Raci se musí věnovat svému jídelníčku

Pro lidi ve znamení Raka je nejlepší cestou se při hubnutí zaměřit hlavně na svůj jídelníček. To je totiž něco, co je bude bavit a nebudou mít problém to dodržovat. Ano, pohyb je pro hubnutí samozřejmě také důležitý, ale pro ně je správná strava základem všeho a bez té se zkrátka neobejdou. Jakmile se tedy začnou věnovat zdravé stravě a zkoušení nových receptů, hubnutí pro ně nebude problémem.

Blíženci by si měli najít parťáka na cvičení

Lidé narození ve znamení Blíženců nemají problém si udržet cvičební rutinu a absolutně nejlepší je pro ně běh. Mohou klidně začít rychlejší chůzí a do běhu se postupně dostávat. Každopádně je velmi důležité, aby celou dobu byli neustále v pohybu. To je to, co je bude na hubnutí bavit a co jim dodá sílu v něm pokračovat. A pokud si na tuto činnost najdou i nějakého kamaráda, úspěch mají téměř jistý.

iZdroj fotografie: Pixabay

Býci by se měli snažit rozpohybovat

Lidé ve znamení Býka mají obecně tendenci nedodržovat své hubnoucí plány. Jednoduše milují sladkosti a tučná jídla a nechtějí se jich jen tak vzdát. Budou tedy potřebovat najít styl cvičení takový, který je vyloženě okouzlí, a to samé platí i pro jejich jídelníček. Pokud se budou snažit připravit si jídla jako z restaurace, nebude jim ve výsledku vadit, že jsou až příliš zdravá.

Berani to musejí dotáhnout do konce

Lidé ve znamení Berana mají jeden obecný problém, a tím je to, že sice s radostí započnou nový projekt, ale jeho dotažení do konce jim už dělá značné komplikace. Musejí se tedy nechat efektivně motivovat. Proto by měli využít své přirozené soutěživosti a zkusit začít hubnout s někým dalším. Budou mít tendenci se s danou osobou předhánět, a to je udrží delší dobu ve formě.

Jaké tipy na účinné hubnutí máte vy?

Zdroj: DailyMail

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Nela Maloňková

Životní příběhy, lifestylová témata a bulvár jsou mou vášní. S 11 lety zkušeností mám jedinečný pohled na svět, který se odráží v každém článku. Mé články jsou plné autentičnosti a emocí, a mám radost, že mohu sdílet tento umělecký přístup s vámi. Společně objevujeme neuvěřitelné aspekty lidského prožívání a krásy, které nás obklopují.

Zobrazit další články