Míváte během periody bolesti? Speciální jógové pozice vám uleví do pár minut i bez prášků. Zbavte se věčného utrpení

Jóga existuje již dlouho a lidé ji cvičí rádi. Není vůbec divu – má totiž zázračné schopnosti člověku ulevit i od bolestí, o nichž si myslel, že se jich jen tak nezbaví.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jóga je druh cvičení, které vzniklo proto, aby si lidé začali více uvědomovat přítomnost a nebloumali pořád jen v minulosti, budoucnosti, či nereálných představách. Vedlejším účinkem tohoto cvičení je ovšem úleva od mnoha bolestí, například i těch menstruačních. Zhluboka se tedy nadechněte, můžeme začít.Pozic existuje celá řada a je na vás, kterou zvolíte

První z nich je pozice sfingy, při které si lehnete na břicho a předloktí dáte pod hrudník, následně na něj zatlačíte a hrudní koš zvednete. Pak už jen udržujete záda prohnuté. Tato pozice vám pomůže protáhnout zádové svaly a co víc, dokonce je i posiluje. Ulevuje od bolesti, která vychází z beder. Další účinnou pozicí je ševcovská, kdy si sednete, pokrčíte kolena a nohy dáte k sobě tak, abyste se dotýkali chodidly.


iZdroj fotografie: Unsplash

Nyní už jen položíte ruce na nohy a kolena pořádně roztáhnete do stran. Tato pozice je vhodná na uvolnění pánevní oblasti. Při další pozici si musíte sednout rovně a natáhnout nohy, následně dejte pravou nohu přes levou a u toho přikrčte pravé koleno. Pravou ruku natáhněte a položte ji na podlahu, mezitím otočte celé vaše tělo. Levou paži zahákněte o koleno a máte hotovo. Díky této pozici zmírníte bolesti zad a navíc podpoříte vaše trávení.

Většina z nich je jednoduchá

K této pozici si musíte stoupnout tak, aby vaše nohy byly na šířku boků. V tomto rozpětí si dřepněte, spojte dlaně a lokty tlačte do roztáhnutých kolen. Přínosné to bude pro vaše třísla, vnitřní orgány i spodní část zad. A ze základní školy si jistě pamatujete i pózu na kočku. Musíte na všechny čtyři, opírejte se o lokty, zakulaťte záda jako kočka a zadržte u toho dech. Poté se prohněte opačným směrem a u toho dech vypusťte.


iZdroj fotografie: Unsplash

Pomůže vám to k protáhnutí zádového svalstva a břicha. A při další pozici vám postačí si jen lehnout na záda a nohy zvednout rovně a vzpřímeně do vzduchu. Několikrát se nadechněte, vydechněte a máte hotovo. Tato pozice uleví vašim zádům a posílí pánevní svaly. Při další pozici si lehněte na záda, ruce roztáhněte do stran, kolena také do stran a chodidla spojte k sobě. Pomůže vám to s menstruačními křečemi a zároveň i protáhnete vnitřní stranu stehen a třísel.

Nepotřebujete nic jiného než vaše tělo

U této pozice musíte jít na kolena, následně spojte palce u nohou, kolena roztáhněte a natáhněte ruce před sebe, čelo se bude dotýkat země. Uvolníte si tím spodní část zad a boky. Velbloudí póza je trochu náročnější, vyžaduje, abyste si sedli na kolena a ohnuli se dozadu s nataženýma rukama, které se ve výsledku dotknou vašich pat.


iZdroj fotografie: Unsplash

Je výhodná hlavně při menstruaci, kdy zmírní menstruační křeče a stahy a zvýší průtok krve. Při další póze si sedněte na zem s nataženýma nohama. Jedno koleno ohněte a patu zatáhněte dozadu, rukama se snažte chytit patu stále natažené druhé nohy. Jakmile se vám to podaří, tak se hlavou opřete o koleno, to samé udělejte i s druhou nohou. Protáhnete si tak vaši páteř, ramena a třísla.

U této pozice natáhněte levou nohu dozadu a pravou přikrčte, sedněte si na její koleno. Konečky prstů položte před sebe na podlahu. Snížíte si tak stres a stimulujete i břišní orgány. Při další pozici si lehněte na záda pokrčte kolena směrem k vašemu hrudníku. Uchopte prsty vašich nohou a začněte se pomalu houpat ze strany na stranu. Pomůže vám to s nadměrnou únavou a navíc si protáhnete všechny svaly od vnitřní strany stehen až po boky.

Jaká z těchto pozic se vám líbí nejvíce?

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
Velkolepý trik hotelových uklízeček, který neoblíbenou činnost zkrátí na pětinu času. Jak na dlaždice a špinavý dřez?
Události247.cz
Každý desátý pohořel u maturity z češtiny. Výsledky zkoušek jsou letos horší než loni
JakZdravě.cz
Místo vyčerpávající diety opakujte 5 klidových cviků. Nejenže budou mizet kilogramy – také se skvěle zrelaxujete
VědaŽivě.cz
Jak byli léčeni naši předkové před 200 lety: Kouření, tabák v oku, lampový olej a další podivné praktiky