Jak vypadala legendární dáma z Titanicu za mlada? A co vše o ní doposud víme

Je známá jako stará verze vznešené Kate Winslet. Gloria Stuart však nemá co závidět tlumočnici Rose na vrcholu jejího života. Její krása byla nezapomenutelná.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Kariéra Glorie Stuart je velmi bohatá. Je známá ikonickou rolí rolí z filmu Jamese Camerona. Její kariéra však byla o dost bohatší. Možná je méně známá než Marilyn Monroe nebo Rita Hayworth, přesto byla Gloria Stuart jednou z největších ikon krásy z éry zlatého věku hollywoodského filmového průmyslu. Veřejnost si ji pamatuje jako starou Rose z Titanicu a na její bohatou kariéru zapomněla.

Na scénu se vrátila v 86 letech

Gloria Stuart zemřela v roce 2010 ve věku 100 let. Herečka se filmu věnovala hlavně jako mladá, na scénu se vrátila ve svých 86 letech právě jako Rose z Titanicu. Díky tomuto návratu byla krásná a nadaná herečka nominovaná na Oscara za nejlepší vedlejší roly. Byla nejstarší osobou, která byla nominovaná na tento titul. Bohužel se ho ale nedočkala. Oceněná nakonec byla Kim Basinger. Nic to však nemění na tom, že se Titanic pro ni stal největším úspěchem.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Adam Stuart

Všichni jistě víte, že právě Gloria Stuart ve filmu vypráví milostný příběh, který zažila Rose na palubě světoznámé lodi s tragickým koncem. Kate Winslet byla její mladou verzí a hrála bohatou krásnou pasažérku, která se zamilovala do Jacka, chudého umělce, kterého hrál pohledný Leonardo Dicaprio. Film byl opravdu úspěšný, ve své době měl ty největší tržby, než ho předběhl Avatar, kterého taktéž režíroval James Cameron.

Herečka hrála ve více než 40 filmech

Publikum z roku 1997, kdy se odehrála premiéra Titanicu, zná jen malou část herecké práce Glorie Stuart. Tato herečka však ztvárnila role ve 46 filmech od roku 1932 do roku 1946. Poté odešla do důchodu a vzdala se filmu. Dokonce spálila scénáře a fotografie, od filmového světa se na dlouho odpoutala. Na roky ve filmu nechtěla vzpomínat. Ti, kteří si ji však pamatují, byli jistě uchváceni její krásou. Milovníci historických filmů si ji mohou pamatovat také z hororu The Old Sark House.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Adam Stuart

Herečka byla přítelkyní Jamese Cagneyho ve flimu Here Comes The Navy a hrála sestřenici Shirley Temple v Rebecca of Sunnybrook Farm. Ve všech snímcích vynikala svou krásou. Pokud tedy známe legendární krásky 30. let, je vhodné si připomenout také další krásné herečky této doby. Patří mezi ně Lauren Bacall, Ida Lopino, Joan Crawford, Vivien Leigh a Olivia de Havilland. Šlo o ikony doby, kdy se nosily propracované účesy a u mužů vedly propracované křivky.

Zdroj: Mundo Seriex

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Zobrazit další články