Helena Vondráčková svou slávu získala „přes noc“: Nejvíc jí k ní dopomohly Bohdalová s Pilarovou

Málokdo dnes ví, že se jedna z největších legend české pěvecké scény zrodila přes noc. Heleně Vondráčkové k ní tehdy dopomohla Jiřina Bohdalová.

i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Bez debat jedna z nejznámějších českých zpěvaček, 76letá Helena Vondráčková, svou kariéru započala již v brzkých šedesátých letech. S nadsázkou lze tvrdit, že za svou slávu může nyní děkovat například Jiřině Bohdalové. Kromě úžasného hlasu je také atraktivní a vždy měla talent na tanec, takže si okamžitě našla fanoušky.

Přes noc hvězdou

Helena Vondráčková se vlastně proslavila během pár hodin. Tehdy v paláci Lucerna vyhrála pěveckou soutěž Hledáme nové talenty s písněmi George Gershwina Summertime a The Man I Love. K její slávě jí tenkrát dopomohly hlasy od Evy Pilarové, Jiřiny Bohdalové a Jiřiny Fikejzové. Po úspěchu v této talentové soutěži musela na přání otce dodělat maturitu a teprve poté začala naplno zpívat.

Vznik legendární skupiny

Hned krátce po začátku kariéry se setkala s Waldemarem Matuškou a Václavem Neckářem a začaly spolupráce, které jí ukázaly nový životní směr. Poté navázala přátelství s Martou Kubišovou, a i když vedle sebe působily jako protiklady, jejich spojení fungovalo dokonale. Nakonec tak v roce 1968 vzniklo trio Golden Kids.

Vydala se na sólovou dráhu

Jejich uskupení vystupovalo nejen v Československu, ale i v Cannes nebo v Paříži. Bohužel přišlo drsné období sedmdesátých let a Martě Kubišové bylo kvůli režimu zakázáno hrát. Neckář a Vondráčková byli nuceni pokračovat bez své kolegyně. Vondráčková se ale po chvíli vydala na sólovou dráhu. V roce 1970 vydala první album s názvem Ostrov Heleny Vondráčkové.

Zpěvačka Vondráčková iZdroj fotografie: Nextfoto

Koncertování po Evropě

Vondráčková začala jezdit všude po světě, ovšem Československu se částečně vyhýbala. Byla zde totiž brána jako druhotná zpěvačka a cítila, že v jiných zemích si jejího talentu cení více. Po návratu z cest spolupracovala se zpěvákem Karlem Gottem, tančila s Jiřím Kornem a mimo jiné natočila veselou komedii s názvem Jen ho nechte, ať se bojí.

Kterou písničku Vondráčkové máte nejraději?

Zdroj: Kafe
Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Zobrazit další články