„Už nikdy nebudu jíst jahody!“ Říkají lidé, kteří viděli záběry pod mikroskopem. Podívejte se, co ohavného konzumujete

Žena prozkoumala jahody pod mikroskopem a nestačila se divit vlastním očím. To, co viděla, ji skutečně znechutilo.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Jahody jsou celoročně nejoblíbenějším ovocem. V létě jsou samozřejmě nejlepší, protože si je můžete natrhat na zahrádce. Ale i ty kupované jsou v létě mnohem sladší, než v jakékoliv jiném roční období. Mnoho lidí na ně čeká celý rok a poté jich vždy sní, co nejvíce to jde. Jedna žena se rozhodla, že se na jahody podívá pod mikroskopem. A to, co uviděla, šokovalo celý internet.

Jahody pod mikroskopem

Jahody byste měli před konzumací vždy důkladně umýt. Může vám pomoci jedlá soda, kterou určitě máte všichni v kuchyni. Pokud totiž jahody pořádně neumyjete, může se stát, že se vám do těla dostane i to, co byste nechtěli. Jedna TikTokerka se rozhodla, že světu ukáže, jak neumyté jahody vypadají pod mikroskopem.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Smíchala vodu s jedlou sodou a začala do této směsi namáčet jahody. Díky tomuto čištění si můžete být jisti, že v jahodách nebudou žádné nečistoty, ani hmyz. Toto video se stalo na internetu velmi oblíbeným, protože moc lidí jahody nečistilo pomocí jedlé sody. Uživatelé internetu přiznávají, že jim tento způsob čištění usnadnil práci.

Na co přišla

Poté TikTokerka vzala neumyté jahody a mikroskop a ukázala, co se na nich skutečně nachází. A tento pohled vyděsil nejednoho uživatele internetu. Na jahodách totiž bylo vidět velké množství nečistot a drobného hmyzu. Někteří lidé dokonce pod video psali, že už nikdy nebudou jíst jahody nebo borůvky.

Odborníci se snaží lidi uklidnit tím, že to, co se na jahodách nachází, jsou larvy ovocné mušky, která klade vajíčka do ovoce, nejčastěji právě do jahod nebo borůvek. Když tento hmyz sníte, vůbec nic se nestane. Samozřejmě, že byste měli jahody vždy omýt, to je jasná věc, ale kdyby se náhodou stalo, že na něm zůstala nějaká tato larva, nebude to mít žádný vliv na vaše zdraví.

Které ovoce pěstujete doma?

@thatnatchats y’all better WASH your strawberries ‼️😳😭 Comment what I should look at next! ✨🔬 #fyp #foryou #science ♬ Don’t Start Now – Dua Lipa

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Jsem redaktorka s bohatými zkušenostmi a vášní pro žurnalistiku a lifestyle. Můj odborný přístup a kreativita přinášejí na web DamskyDenik.cz inspirativní články a hluboké náhledy na aktuální témata. Svým poutavým psaním oslovuji čtenáře a motivuji je k aktivnímu a smysluplnému životnímu stylu.

Zobrazit další články