Vozíčkáři nikdo nepomohl a všichni cestující si sobecky hleděli svého. Na slova rozhořčeného řidiče nikdy nezapomenou

Muž na vozíku měl evidentně v autobuse velký problém, ale nikdo mu nechtěl pomoci. Řidič to nemohl nechat bez komentáře.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Řidič autobusu v Paříži viděl, že cestující nechtějí pomoci muži na invalidním vozíku. Nevydržel mlčet a opravdu ho to namíchlo. Zvedl se ze svého sedadla a řekl jim něco, na co do smrti nezapomenou. Lidé by se měli zamyslet nad tím, co by oni dělali, kdyby byli na vozíku a nikdo by jim nechtěl pomoci. Co jim řidič řekl?

Řidič byl velmi zklamaný

Cestování městskou hromadnou dopravou v Paříži většinou nebývá pro lidi s handicapem nějak velký problém. Autobusy totiž mají speciální sedadla navíc, aby pro tyto lidi bylo cestování co nejpohodlnější. Bohužel pro jednoho muže na invalidním vozíku se stalo cestování veřejnou dopravou velkým problémem. Ale ne kvůli tomu, že by v autobuse nebylo žádné sedadlo navíc.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Bylo to z toho důvodu, že ostatní cestující mu ho zasedli a nechtěli ho pustit. Řidič autobusu si chování cestujících všiml a opravdu ho to zklamalo. Zvedl se ze svého sedadla a zakřičel na lidi: „Všichni okamžitě vystupte a počkejte si na jiný autobus!“ Potom přišel k muži na vozíku a pomohl mu si sednout. Ostatní lidé se velmi styděli a opravdu vystoupili.

Lidé jsou někdy hodně lhostejní

Tento příběh se dostal na internet, kde si ho přečetlo opravdu velké množství lidí. Ti, kteří zrovna byli v daném autobusu si mysleli, že řidič bude potrestaný, ale to se nestalo. Dokonce i policie se domnívá, že se řidič zachoval správně, a tak pokutu nedostal. Je až smutné, že lidé mohou být tak lhostejní. V autobusech jsou zkrátka sedadla pro postižené lidi nebo těhotné ženy potřeba.

Jaká by byla vaše reakce?

Zdroj: TheGuardian

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
7 psích plemen, která si skvěle rozumí s kočkami. Jsou trpělivá a nevykazují žádné známky agrese
Události247.cz
Události247.cz
Růst důchodů nekončí: Během následujících měsíců se zvednou hned několikrát. Češi ale vyšší penzi nechtějí hned z několika jasných důvodů
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Fyzioterapeut doporučil 5 cviků, které odbourají bolest zad v bederní oblasti. Navíc posílí okolní svaly, takže fungují i jako prevence
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Miliony mrtvých hladem. V 6. století nad severní polokoulí rok a půl téměř nesvítilo slunce