Rádoby vtipná videa lze najít na každé sociální síti. Akci z jednoho z nich chtěla vyzkoušet i sedmiletá dívka, zaplatila ale vlastním zdravím.
Malé děti milují hračky. Malé, velké, barevné, třpytivé, tvořící, vydávající zvuk, opakující či jakékoli jiné. Dnešní trh je opravdu přesycen snad vším, na co si jen vzpomenete. Poměrně velké riziko mohou ale představovat levné hračky, jak Dámský Deník zjistil.
Levné materiály a nekvalitní zpracování
Často jsou použity nekvalitní a hlavně nedostatečně testované materiály, které se rozhodně nemohou pochlubit svou nezávadností. Pro mnohé je důležitější kvantita nad kvalitou. „Moje dcera miluje hračky, a kdykoli někam jdeme, vždy něco koupíme. Jsem si ale vědoma, že to bylo vyrobené kdoví kde, a říkám jí, ať to aspoň nedává do pusy,“ řekla redakci Dámský Deník také maminka čtyřleté Janičky paní Denisa S. z Karlových Varů.
I Dámský Deník upozorňoval na některé nekvalitní hračky, které mohou způsobit zdravotní komplikace a zranění. Svět ale zasáhla zpráva o teprve sedmileté holčičce, která ráda sleduje videa na sociálních sítích. A tamější obsah je opravdu různorodý. Děti rády zkouší různé věci, aniž by si vzhledem ke svému věku uvědomovaly, že to pro ně může představovat velké riziko. Scarlett Selbyová z Missouri zaplatila vlastním zdravím.
Nebezpečný internet
Mačkací barevná hračka NeeDoh se podle výrobce Schylling nesmí zahřívat, mrazit nebo dávat do mikrovlnné trouby. Děti ale nečtou a raději se podívají na rádoby vtipné video. I Scarlett jedno takové zahlédla a v rámci výzvy se rozhodla zapojit. Mačkací kostku zamrazila a následně ji dala do mikrovlnné trouby. Když ji vytáhla, její obsah explodoval. Tatínek zaslechl křik a snažil se dceři pomoci, ale sám se k hmotě lepil a nedala se odstranit.
Scarlett Selby, age 7, wanted to do the Tik Tok challenge where kids freeze a NeeDoh toy — a squishy stress cube made…
Posted by Te-Erika Patterson on Tuesday, March 18, 2025
Scarlett musela být uvedena do umělého spánku, jelikož měla obličej a okolí úst silně popálené a hrozil otok dýchacích cest. Nyní, 5 měsíců po nehodě, se rodiče rozhodují, zda bude nutné aplikovat kožní štěp, který by zakryl jizvy. Výzvy na sociálních sítích mohou být skutečně život ohrožující a někdy i končí tragicky, jak informoval iRozhlas. Dámský Deník ale zjistil, že je mnoho dalších výzev, které mladí lidé s nadšením přijímají, jako je předávkování léky, zažehnutí požáru, a některé z nich dokonce vyzývají k sebepoškozování a sebevraždě.