Chlapeček utrpěl tragickou nehodou popáleniny na 75 % těla. To však na jeho příběhu není to nejhorší

Novorozeného chlapečka, který kvůli nehodě utrpěl popáleniny na většině těla, poté čekala ještě jedna velká rána.

novorozeně i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Je k nepochopení, jak se mohou některým miminkům přihodit tak hrozné a bolestivé nehody. Lékaři denně přicházejí do styku s dětmi, kterým se nedopatřením stalo nějaké zranění, a to lehké, vážné, i život ohrožující. Takové se bohužel nevyhnulo novorozenému chlapečkovi, jenž nešťastnou náhodou téměř uhořel. Byl popálen na 75 procentech těla, to však nebyla jediná hrůza, která se mu stala.

Kvůli zkratu elektřiny začal inkubátor hořet

Když se maličký Matvey v listopadu roku 2014 narodil v tulské nemocnici své teprve devatenáctileté mamince, byl zcela zdráv. Jediné, co lékaře trápilo, byla silná novorozenecká žloutenka, kterou chlapec trpěl, což zmiňuje také web GodUpdates. Proto ho umístili do inkubátoru, aby jej zde mohli ozařovat speciálním světlem. To mu mělo pomoci se žloutenky rychleji zbavit. Stalo se však velké neštěstí.

Sestřička, která na chlapečka dohlížela, si na chvíli odskočila. V tu chvíli však došlo k výpadku proudu, následně ke zkratu a inkubátor i s miminkem začal hořet. I přes rychlou reakci personálu měl Matvey silné popáleniny na 75 procentech těla. Byl zázrak, že vůbec přežil. Když jej poté uviděla jeho matka a uvědomila si, jak náročná bude péče o něj, bez vysvětlení jej opustila. Chlapec se tak ve vteřině stal sirotkem. Jeho smutný příběh se však okamžitě rozšířil po celém světě a získal si srdce miliónů lidí a nabídky k adopci se jen hrnuly.

Chtěla jej adoptovat i jeho biologická matka

O popáleného chlapečka usilovalo několik žen, mezi nimiž byla i jeho biologická matka, která když si uvědomila, jakou celebritou se její syn stal, jej chtěla dostat zpět. Soud však rozhodl jinak, o čemž informoval i web Tass. Matveye svěřil do péče Svetlaně Ch., která mu dle jeho vyjádření poskytne tu nejlepší péči a milující domov. Ta se na sociálních sítích poté vyjádřila takto: „Proces adopce je dokončený. Matvey je nyní oficiálně členem naší rodiny, ale to byla jen formalita. Milovali jsme ho už dlouho.“

inkubátor iZdroj fotografie: Depositphotos
Inkubátor i s dítětem začal hořet

Přestože měl chlapeček před sebou mnoho plastických operací a následnou nákladnou péči, na bolest, kterou zažil ztrátou biologické matky, rychle zapomněl. A to především díky své nové milující rodině. Přestože je jeho obličej stále poznamenán popálením, je to šťastný a usměvavý chlapec. Ze svého vzhledu si nic nedělá, neskrývá se, naopak je mezi lidmi rád. Ukázat své popálené tělo se rozhodla také bývalá modelka, která byla popálena na 85 procentech těla a o jejímž příběhu jsme se na DámskémDeníku již zmiňovali.

Co říkáte na matčino rozhodnutí?

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Zobrazit další články