Hosté restaurace si stěžovali obsluze, že nechtějí sedět vedle postiženého chlapce. Reakce číšníka všechny zaskočila

Zdálo se, že se nepříjemná situace snadno a v klidu vyřeší, když číšník nabídl nespokojené rodině přesun k jinému stolu. Pak se ale vše vyhrotilo kvůli nevhodné poznámce.

Malý chlapec s downovým syndromem i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Odlišní lidé často nebojují pouze s nepřízní osudu, ale i s předsudky ostatních. Své o tom ví rodiče malého Mila z texaského města Houston. Když si rodina zašla do oblíbeného steakhousu, nečekala, že se tam stane svědkem nepříjemného incidentu. Pětiletý chlapec, který trpí Downovým syndromem, byl stejně jako jakékoli jiné dítě neposedný, mluvil a smál se. Prostě byl trochu hlučný, což vadilo jiným hostům podniku.

Rodina nechtěla sedět vedle stolu s chlapcem

Rodinu Kim Castillové, včetně jejího syna Mila, personál restaurace zná. Patří totiž ke štamgastům, kteří pravidelně do podniku docházejí na jejich výborné steaky. Ten den je obsluhoval číšník Michael Garcia, který za dva roky působení v restauraci už zažil ledacos a se spoustou stálých zákazníků má dobré vztahy. Rodině přinesl jídelní lístek, aby si její členové mohli v klidu objednat. Do vedlejšího boxu pak usadil další rodinu.

Chlapec s Downovým syndromem

Chlapec s Downovým syndromem začal trucovat a lehl si na zem. Neuvěříte, co pak udělal jeho učitel

Nedlouho poté si ale na chování Mila rodina ze sousedního boxu začala obsluze stěžovat. Bylo zjevné, že její členové mají problém sedět v blízkosti postiženého dítěte. Požádali proto číšníka, aby s tím něco udělal. Ten nespokojeným zákazníkům nabídl, aby si přesedli k jinému stolu. „Je to dítě jako každé jiné, jen vydával hlasitější zvuky,“ cituje Garciu server FoxNews. Vypadalo to, že tím se problém snadno vyřešil. To byl ale omyl.

Komentář o zvláštních dětech číšníka vytočil

Všechno se zvrtlo ve chvíli, kdy otec rodiny, která si vyměnila stůl, pronesl na adresu chlapce s Downovým syndromem krutou poznámku. Podle něj děti se zvláštními potřebami mají být zvláštní někde jinde, nikoli v restauraci mezi normálními lidmi. Číšníka to zcela vyvedlo z míry. Nemohl uvěřit, že něco takového muž prohlásil před svými dětmi. Přestože se číšník obával, že může ztratit práci, věděl, že musí něco udělat.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Sebral odvahu a řekl muži, že jeho rodinu nebude moci obsloužit. „Moje osobní pocity převážily. To, co ten muž prohlásil, bylo prostě nepřijatelné,“ řekl číšník deníku DailyMail. Rodina se zvedla od stolu a vzápětí z restaurace odešla. Matka malého Mila si toho všimla, ale netušila, že příčinou konfliktu byl její syn. Když se to dozvěděla, byla číšníkovi vděčná. „Moc to na mě zapůsobilo. Neznáme se víc než jako číšník a host, on se postavil za Mila prostě proto, že to tak bylo správně,“ uvedla pro zmíněný deník.

O práci číšník nepřišel, naopak ho pochválili

Zároveň připustila, že její syn byl hlučnější. Nebyl ale otravný nebo protivný na jiné hosty. „Choval se prostě jako jakékoli jiné pětileté dítě. Chápala bych, že někdo nechce sedět vedle hlučného dítěte, ale poukazovat na to, že je zvláštní, je nevhodné,“ svěřila se matka Mila. Odvážný číšník o práci nepřišel. Restaurace ho pochválila za jeho rozhodnutí a postavila se za něj. Dokonce se stal hrdinou, když o jeho postoji k lidem s předsudky informovala místní televize.

Co si myslíte o tom, jak se číšník zachoval?

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Zobrazit další články