Vzestupy a pády Honzy Musila: Druhou dceru si pořídil z praktických důvodů. Po úrazu páteře se bál, že nebude chodit

Rodák z Brna a televizní moderátor Honza Musil se s životem pere jako pravý bojovník. Nad nepřízní osudu ale vždy vyhraje.

Jan Musil i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Honza Musil (56) v současné době moderuje talkshow Nová naděje. Jedná se o projekt, který pomáhá všem lidem, již řeší životní situaci, kterou jim nečekaně připravil osud. V tomto ohledu je Honza tváří pro pořad více než povolanou. Prošel si různými životními kotrmelci. Uvědomění si sexuální orientace, boj s rakovinou a těžký úraz páteř. Ze všech životních zkoušek ale vždy vyšel s hlavou vztyčenou a úsměvem na tváři.

Druhá dcera byla trochu kalkul, přiznává

Honza Musil se ženil ještě před 18. narozeninami. Se svou tehdejší partnerkou Ivetou se hrnul do chomoutu velmi rychle a brzy po svatbě následovaly dvě dcery – starší Lucie a mladší Veronika. Ale Honza už v té době věděl, že se mu více než ženy líbí muži. „Mladší Verunku jsme si dokonce pořizovali už s vědomím, že jsem na kluky. Od mládí jsme chtěli dvě děti. Nechtěli jsme, aby Lucka byla jedináček. A Iveta nechtěla mít každé dítě s jiným chlapem. Musím přiznat, že to bylo trochu z praktických důvodů, ale jsem strašně rád, že to takhle vyšlo!“ prozradil pro deník Blesk.

Honza svůj coming out veřejně realizoval až ve vysílání pořadu Sauna v roce 2003. Svým dcerám však nikdy nic přiznávat nemusel, protože v tom odmala vyrůstaly. S bývalou manželkou Ivetou jsou dodnes výborní přátelé. „My jsme si prošli velkými emocemi. Určitě to nepřešla jen – je bezvadný, že jsi na chlapy, a jedeme dál. Samozřejmě slzy byly na obou stranách. Měli jsme život naplánovaný určitým způsobem a najednou jsme pochopili, že to nebude fungovat. Přesto jsme o sebe nechtěli přijít a podle toho jsme se taky chovali,“ svěřil se deníku Aha!

Bál se, že už nikdy nebude moci chodit

Jejich vztah tak trochu připomíná první vztah legendárního zpěváka Freddieho Mercuryho s Mary Austinovou. Až do konce svého života o ní mluvil jako o lásce svého života a po jeho smrti jí připadla značná část jeho majetku. Další vztah Honzy Musila pak bylo registrované partnerství s Jakubem Pechrem, jež uzavřel v roce 2007, o pět let později se ale rozešli. Poté si jeho srdce získal Jakub Bialý, kterého si v roce 2016 vzal. Ačkoliv je mezi partnery značný věkový rozdíl 22 let, na jejich lásku a partnerské štěstí to žádný vliv nemá. Oba užívají společné příjmení Gareth.

Sexuální orientace ale nebylo to jediné, s čím se Honza Musil musel vypořádat. V roce 1996 onemocněl leukémií, zákeřnou rakovinu se mu ale podařilo porazit. Jeho zdraví se poté ještě ocitlo na vlásku v roce 2018, kdy si po pádu ze žebříku zlomil páteř a propíchl plíci. „I když jsem normálně optimista, už jsem si představoval, jak budu na vozíčku, co všechno se budu muset naučit, jak budu různé věci dělat a podobně. Když pak v nemocnici ležíte měsíc, dva, tři, přijdou chvíle, kdy to už není fajn ani trochu.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Honza Musil/Jan Gareth Musil (@musilhonza)

V tu chvíli potřebujete nějaký odrazový můstek, něco, co vás donutí něco dělat. A pro mě to byl Kuba,“ řekl v rozhovoru pro web Proženy. Honza Musil je zkrátka bojovník, který se odmítá podvolit nepřízni osudu. Naposledy byl na televizních obrazovkách viděn na televizi Barrandov v pořadu Nebezpečné vztahy, který moderoval. Po pěti letech však pořad nečekaně skončil. „Po pěti letech spolupráce bych si možná ten konec představoval trochu jinak, ale to se nedá nic dělat. Vděk rozhodně převažuje,“ prozradil v rozhovoru pro Extra.cz.

Který televizní pořad s Honzou Musilem jste měli nejraději?

Zdroj: Extra, Aha!
Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Zobrazit další články