Smrt Freddieho Mercuryho. Jeho dlouholetý asistent a přítel poprvé v historii prozradil, jaké skutečně byly poslední dny před smrtí

Blízký přítel Freddieho Mercuryho vzpomíná na jeho poslední dny, šokující diagnózu AIDS a odhodlání odejít ze světa podle svých vlastních podmínek.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Peter „Phoebe“ Freestone byl po boku hvězdy dvanáct let. Žil se zpěvákem v Kensingtonském domě Garden Lodge a zůstal s ním i v období boje s AIDS až do posledních dnů života. Peter byl oficiálním poradcem oscarového filmu Bohemian Rhapsody a nadále zůstává blízkým přítelem zbývajícím členům kapely Queen.

Život s Freddiem

Peter rád vzpomíná na okamžik, kdy se s Freddiem seznámili. Bylo z toho okamžité přátelství, které vedlo k tomu, že o rok později Peter opustil svou práci a připojil se k Freddiemu jako asistent na plný úvazek. „Byl jsem ‎‎Freddieho ‎‎hlavní kuchař, číšník, komorník, sekretářka a uklízečka,“ vzpomíná Peter na život s hvězdou. Procestoval se zpěvákem skoro celý svět. Byl součástí všech chvílí jeho nejvyšší slávy a oporou v době, kdy si sáhl na dno. ‎„V případě potřeby jsem se choval jako jeho osobní strážce, a nakonec jsem samozřejmě byl i pečovatelkou.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Peter byl Freddiemu dobrým přítelem. Žil s ním v milovaném kensingtonském domě Garden Lodge, který zpěvák sdílel se svým dlouholetým partnerem Jimim Huttonem po boku svých šesti koček. Dům byl po smrti hvězdy ponechán bývalé přítelkyni Mary Austinové.‎ „‎Garden Lodge měl obecně tichou atmosféru,“ vzpomíná Peter. I přes pořádání několika obrovských večírků se v tomto domě cítil Freddie vždy klidně a bezpečně. Ve chvíli, kdy zemřel, ztratilo sídlo záři, kterou do něj zpěvák denně vnášel.

Až do konce života

I když Freddie věděl o HIV, které se objevilo po celém světě, a byl informován o přátelích umírajících na tuto nemoc, dlouhou dobu si on sám nepřipouštěl své vlastní příznaky. K návštěvě lékaře a následnému vyšetření ho přesvědčila jeho bývalá přítelkyně a celoživotní spřízněná duše Mary Austinová. ‎„Jsem si jistý, že Freddie měl tušení, co doktor řekne, takže nechtěl slyšet diagnózu,“ vzpomíná Peter. Nikdo nevěděl, kolik mu ještě zbývá času.

iZdroj fotografie: Pixabay

Poté, co se Mercury vrátil 10. listopadu 1991 ze Švýcarska, rozhodl se přestat brát léky. „Myslím, že byl smířený sám se sebou. Rozhodl se tak z vlastního přesvědčení podle svých vlastních podmínek. Znal následky svých činů a měl čas rozloučit se s přáteli a rodinou.“‎ Peter vzpomíná na poslední Freddieho dny, kdy se zpěvák rozhodl rozloučit se naposledy s celým sídlem Garden Lodge a jeho řidič ho nesl v náručí ze schodů.

iZdroj fotografie: Depositphotos

O svém stavu vydává 22. listopadu prohlášení celému světu. O dva dny později Freddie Mercury umírá ve věku 45 let ve svém domě na bronchiální zápal plic. Zatímco osobnost zpěváka byla celý život veřejná, po jeho smrti se dbalo na soukromí, po kterém Freddie toužil, když byl naživu. ‎„Pokud vím, existuje pouze jedna osoba, která zná přesnou polohu Freddieho popela, a tak si to přál,“ vysvětluje Peter.‎ Pohřeb proběhl v co nejtajnějším duchu za účasti přátel a rodiny.

Zdroj: SmoothRadio

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Zobrazit další články