Holčičku vychovává 5 německých ovčáků a takovéhle to má dopady. Lidé jsou na rodiče rozzuření

Mnoho lidí odsuzuje rodiče malé holčičky za to, že je vychovávána mezi psí smečkou. Chová se totiž jako jedna z nich.

Ležící německý ovčák i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Výchova dítěte rozhodně není procházka růžovým sadem. Je ovšem vždy a pouze na rozhodnutí rodičů, jakým směrem svého potomka povedou a jakou výchovnou metodu zvolí. Někteří se vydávají přísnou a příkazovou cestou, jiní naopak zvolí respektující a kamarádskou výchovu. Rodiče malé holčičky to ale vzali z úplně jiného konce. Svou dceru totiž vychovávají spolu s pěti velkými psy.

Dívka sdílí vše s pěti německými ovčáky

Když žena zjistila, že je těhotná, měla ze začátku velké obavy z toho, jak malé miminko přivítá její psí smečka. S manželem totiž chovali, jak upřesňuje i web NewsWeek, pět německých ovčáků. Když ale během těhotenství viděla reakce na své rostoucí bříško, uklidnila se, protože to, jak se k ní psi tulili, polehávali vedle ní a opírali si hlavu o její břicho, ji utvrdilo v tom, že z pejsků a dítěte budou skvělí parťáci.

Po narození malé River šli rodiče na seznamování smečky s miminkem velmi pomalu. Psi ale od začátku holčičku hlídali, nehnuli se od ní na krok a střežili ji jako oko v hlavě. Vypadalo to, že ji berou jako své štěně. Když malá River rostla, uvědomovala si blízkost psí smečky a velmi si své chlupaté kamarády oblíbila. Na videu zveřejněném na YouTube je vidět, že se sama chová jako jedna z nich.

Myslí si, že je pes

River totiž velmi ráda ochutnává psí žrádlo, čachtá se v jejich misce s vodou a často tráví čas v jejich přepravkách a klecích. Ovšem nejšťastnější je, když své psí kamarády může obejmout, pohladit a políbit. Oni jí její lásku opětují, oblizují ji a chrání na každém kroku. Po zhlédnutí videa ale mnoho lidí rodiče malé holčičky zkritizovalo za jejich výchovu. Matka však uvedla, že byli při interakci mezi River a psí smečkou vždy velmi opatrní. Nikdy je nenechávají o samotě, což doporučují i odborníci.

Rodiče tím, že vychovávají dceru společně s tolika psy, jí učí náklonnosti, lásce a porozumění. Dívka dle nich díky tomu bude vědět, jak být opatrná, na co si dát pozor, a navíc má ty nejlepší přátele vůbec. „Je to všechno o učení respektu a hranic jak pro psy, tak pro River,“ vysvětlila žena. A to, že pejsci jsou výbornými chůvami, dokazuje také video, které jsme na DámskémDeníku již zveřejňovali.

Co si myslíte o této výchově ve společností psí smečky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Zobrazit další články