Malá holčička má kvůli genetické chorobě „ďáblovy oči“. Přesto, a možná dokonce kvůli tomu, ji lidé milují

Dívenka od narození trpí vzácným genetickým onemocněním, které postihlo její oči. Mají díky němu výjimečnou černou barvu.

i Zdroj fotografie: S vědomím Karina Martinez
                   

Ačkoliv její těhotenství probíhalo zcela normálně, čekalo Karinu Martinez po porodu velké překvapení. Její novorozená dcera měla již od této chvíle extrémně velké a sytě černé oči. Malá Mehlani si na Twitteru okamžitě získala srdce tisíce lidí, a to zejména díky své roztomilosti. Mnoha lidem připomíná panenku nebo anime postavičku.

Matka se o ni vždy bála

Karina Martinez měla o Mehlani vždy strach. Bála se, že bude kvůli svým očím terčem posměchu a že si nikdy neuvědomí, jak je díky nim krásná a výjimečná. Rozhodla se proto její příběh sdílet s celým světem a zvýšit tak povědomí o této extrémně vzácné nemoci. Lidé na sociálních sítích malou Mehlani zbožňují a její matku zahrnuli velkou vlnou podpory. Ta na oplátku na Twitteru zveřejnila desítky fotografií své fotogenické dcery.


V těhotenství bylo vše v pořádku

„Mé těhotenství s Mehlani bylo zcela bezproblémové, vše se zdálo být v pořádku,“ zmínila Karina Martinez v jednom ze svých rozhovorů. „Než jsme si ji mohli odnést z porodnice, bylo potřeba udělat poslední vyšetření. Až tam zdravotní sestra zjistila, že není vše v pořádku. Několik dní jsme žili ve velké nejistotě. Teprve po pár dnech určila dětská lékařka diagnózu. Oči Mehlani se v děloze správně nevyvinuly a chyběla jí podstatná část duhovky, většinu jejích očí tvořila pouze zornice.

Její choroba vážně postihla duhovku

Mehlani trpí velmi vzácným Axenfeld-Riegerovým syndromem. Ten může mít různorodé příznaky, v jejím případě poškodil duhovku. Abnormality uvnitř oka vedou ke zvýšení tlaku v cévkách a mohou způsobit glaukom. Glaukomy často vedou k poruše vidění, proto musela Mehlani už v pěti měsících podstoupit operaci. Nyní pravidelně dochází na kontroly k lékaři a musí dodržovat další opatření. Na slunce například nesmí bez slunečních brýlí. Vše se ale vyvíjí k lepšímu a malá Mehlani si postupně uvědomuje, jak je díky svým očím jedinečná.

Jakou máte barvu očí?

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Tablety do myčky zatočí se špínou v celém domě. Dá se s nimi vyčistit trouba, záchod, pračka i sprcha
Události247.cz
Události247.cz
Putin reaguje na západní pomoc: Rusové použijí ty nejpokročilejší zbraně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kouzlo rybího tuku: Kromě jiného zvětšuje prsa a snižuje riziko srdečních onemocnění. Má vliv i na oči a motoriku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Je to pocit, jako kdyby vás někdo pohřbil zaživa: Proč dochází ke spánkové paralýze a co se s tím dá dělat