4letá holčička požádala osamělého důchodce o společnou fotku, a tak se začal psát příběh neuvěřitelného přátelství

Náhodné setkání smutného dědečka, který nedávno ztratil milovanou manželku, s děvčátkem, které právě slavilo narozeniny, převrátilo jeho život naruby.

nákup i Zdroj fotografie: iStock
                   

Z úplně obyčejného setkání dvou lidí, kteří zdánlivě nemají nic společného a žijí zcela odlišné životy, může vzniknout krásné přátelství. Přestože jednomu z nich jsou pouhé čtyři roky a druhému je skoro o osmdesát let víc. Přesně to se stalo osamělému seniorovi během rutinního nákupu v supermarketu. Z ničeho nic ho totiž oslovila malá roztomilá holčička, která zcela změnila jeho život. Srdceryvný příběh o neobvyklém kamarádství vhání slzy do očí.

Smutný stařeček se najednou začal usmívat

V den svých čtvrtých narozenin byla malá Norah z města Augusta v americkém státě Georgia s maminkou nakupovat dobroty na svou oslavu. V obchodě narazily na dvaaosmdesátiletého Dana Petersona. Když se svým vozíkem míjel ten jejich, holčička mu znenadání zamávala a dala se s ním do řeči. „Ahoj stařečku, mám narozeniny,“ řekla. Do té doby vypadal starý pán velmi smutně a trochu nevrle.

Auto ve sněhové závěji

Matka 2 dětí uvízla s autem uprostřed zuřící sněhové bouře a myslela, že se domů už nikdy nevrátí. Zachránil ji 80letý senior

Jako kouzlem se výraz v jeho tváři změnil. „Zastavil se, usmál se a řekl: Dobrý den, malá dámo. Kolik ti je dnes let? Pár minut si povídali a pak jsme šli každý svou cestou,“ vyprávěla webu CBSNews matka dívky Tara Woodová. Dodnes úplně nechápe, proč její dcerku zaujal právě pan Dan. Během nakupování procházely kolem několika starších lidí, ale s těmi neměla malá Norah potřebu si povídat. Když se oslavenkyně rozloučila s dědečkem, projevila přání se s ním vyfotit. Pan Dan souhlasil.

Osamělý senior trpěl po smrti manželky

Pózovali spolu a objímali se, jako by se znali odjakživa. Když mu matka s dcerou děkovaly za jeho čas, měl slzy v očích. „Řekl ne, já děkuji. Tohle byl nejlepší den, který jsem za dlouhou dobu měl. Udělala jste mi velkou radost, malá slečno Norah,“ vzpomíná matka holčičky, která dojemný snímek zveřejnila na Facebooku. Okamžitě se stal hitem. Podle webu CNN na něj narazila i známá pana Dana. Spojila se s Tarou a řekla jí, že nedávno přišel o manželku Mary a upadl do depresí.

We made a quick stop at the grocery store to pick up cupcakes for Norah’s birthday. She was sitting in one of those…

Zveřejnil(a) What Tara Wood Do dne Středa 28. září 2016

Dlouho ho prý neviděla vypadat tak šťastně jako na fotce s holčičkou. Matka dívky zavolala panu Danovi a vydaly se k němu na návštěvu. Mezi ním a Norah vzniklo velmi silné přátelství. Společná fotka zdobí jeho obývák a obrázky, které mu holčička dala, má vystavené na lednici. Norah navštěvovala nového kamaráda každý den. Byl u toho, když slavila další narozeniny nebo když šla poprvé do školy. Život seniora se ze dne na den obrátil naruby v tom nejlepším slova smyslu.

Co říkáte na zvláštní přátelství holčičky se seniorem?

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Zobrazit další články