Matka 2 dětí uvízla s autem uprostřed zuřící sněhové bouře a myslela, že se domů už nikdy nevrátí. Zachránil ji 80letý senior

Když po několika zoufalých hodinách zahlédla uprostřed děsivé vichřice záři světla lampy, tušila, že záchrana je blízko. Nevěděla v tu chvíli, kdo jí poskytl pomocnou ruku.

Auto ve sněhové závěji i Zdroj fotografie: iStock
                   

Obrovskou sněhovou bouři, při které je vítr tak silný, že řve jako projíždějící vlak, člověk nevidí na krok, stačí mžik a může se ztratit a umrznout, zažila mladá žena, jež se vracela z práce domů k dětem. Protože meteorologové varovali před blížící se zuřivou vichřicí, žena ještě natankovala plnou nádrž u auta, koupila novou nabíječku k mobilu, aby mohla telefonovat, kdyby uvízla, a také dětem pizzu k večeři. Nečekala, že se jí jídlo bude hodit.

Nebyl vidět ani okraj silnice

Na bouři, které se říká Saskatchewanský křikloun, se obyvatelé Kanady letos v lednu v předstihu připravovali. Když finanční ředitelka univerzity Shannon St. Onge spěchala z práce, myslela si, že má dost času. Jenže počasí se začalo velmi rychle zhoršovat. Než se nadála, projížděla svým vozem po silnici uprostřed bouře. Nebylo vidět na krok, stěrače nepobíraly přívaly sněhu. Musela vystrkovat hlavu z okénka, aby auto nesjelo ze silnice.

Myslela si, že dorazí domů, ale to se nedařilo. Nakonec ji sílící bouře donutila zastavit. „Nebyla už žádná viditelnost, nemohla jsem jet dál, protože by to bylo příliš nebezpečné,“ vzpomíná Shannon. Zavolala sice na tísňovou linku, ale záchranáři toho během bouře moc udělat nemohli. Přestože je svobodná matka neustále vyhlížela, nepřijeli. Tehdy svobodnou matku napadlo, že se opravdu dostala do velmi vážné situace.

Všimla si zasněžené cedule

Nevěděla, co má dělat, ani kde právě je. Jen seděla a sledovala nečas za okny vozu. Byla ráda, že natankovala, takže nemusela trpět zimou. Hlavou se jí honila spousta myšlenek. „Vydrží nádrž do rána? Co kdyby mě srazilo jiné vozidlo? Co kdybych usnula a výfuk se ucpal? Co kdybych se domů vůbec nedostala?“ napsala na sociální sítě. Snažila se zjistit, kde zhruba může být. Nakonec si všimla z části zasněžené cedule s nápisem Bouvier Lane.

Zveřejnil(a) Shannon St Onge dne Úterý 1. února 2022

S pomocí aplikace, na které zadala svoji polohu, si její neutěšené situace všiml cizí člověk, který znal rodinu bydlící nedaleko místa, kde Shannon uvízla. „Napsal mi zprávu, abych mu poslala své telefonní číslo, že se s rodinou spojí,“ říká matka dvou dětí. Jenže z rodiny byl doma jen 80letý farmář v důchodu Andre Boivier a jeho manželka. Když se dozvěděl o uvízlém člověku, neváhal ani vteřinu.

Senior se vydal na záchranou misi

Navzdory svému věku se rychle teple oblékl, navlékl sněhule a vyrazil. Jeho žena se strachovala, že to je nebezpečné, ale nedal si říct. „Každý by v mé situaci udělal to samé. Člověk o tom nepřemýšlí, prostě to udělá,“ vypráví senior. Do sněhové vánice se vydal se svítilnou. Sníh a vítr jej bičoval ze všech stran. „V polovině cesty jsem si musel dát rukavice před oči, abych vůbec něco viděl,“ vzpomíná Andre. Když muže se svítilnou Shannon uviděla, ulevilo se jí.

iZdroj fotografie: Pexels

Nakonec zjistila, že na silnici poblíž uvízla další dvě auta. Jenže kvůli bouři nebyla vidět. Odvážný senior na všechny zamával světlem a vedl je ke svému domu. „Jakmile jsme tam dorazili, skočila jsem mu do náruče a pořádně jej objala. Vzlykala jsem, byla jsem mu vděčná,“ dojatě říká Shannon. Když bouře ustala, vydala se domů za dětmi. Svůj čtrnáctihodinový příběh zveřejnila na sociálních sítích, kde lidé obdivovali hrdinský čin 80letého muže. Stal se hitem internetu.

Co říkáte na statečnost osmdesátiletého seniora?

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Zobrazit další články