Zemřela hvězda slavného seriálu Čtyři z tanku a pes. Piotra Wysocki uhořel ve svém vlastním domě

Média zaplavila zpráva o tragickém úmrtí polského herce Piotra Wysockiho. Nešťastná událost se odehrála v neděli ráno.

socha anděla, pohřeb i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Svět pláče nad ztrátou herce Piotra Wysockiho. Ten opustil svět filmu ve věku sedmaosmdesáti let. Bohužel za velmi tragických okolností, které se budou ještě vyšetřovat. Zpráva o incidentu se dostala do médií díky dobrovolným hasičům, kteří na místě zasahovali. Wysocki zemřel ve svém domě v polské obci Trzciniec. Jeho úmrtí potvrdil i jeho syn Jan Niewada-Wysocki.

K tragédii došlo v neděli ráno

V místě došlo k požáru jejich rodinného domu. Požár musel vzniknout poměrně časně během nedělního rána, jelikož podle dostupných informací nebylo herci pomoci již kolem osmé hodiny. Dům se skládal převážně ze dřeva, které bylo tím nejvhodnějším podkladem pro šíření ohně. Chaloupka, jak se říká, lehla popelem i se svým majitelem.

Přesto, že zasahovalo až třicet hasičů, nebylo Wysockimu pomoci. Požár byl záchranným složkám nahlášen až ve chvíli, kdy z domu viditelně šlehaly plameny. Následně už se nesnažili o primární záchranu budovy, ale především o to, aby se oheň nerozšířil i do sousedství. Podle výpovědí tamních jednotek patřil zásah k těm náročnějším, kdy bylo potřeba myslet na všechno.

Čtyři z tanku a pes

Wysocki se narodil třináctého dubna roku 1936. Konkrétně v Toruni na severu Polska. Za celý svůj život se nikdy nepřestěhoval do jiného státu, žil pouze v Polsku. Diváci a fanoušci jej mohli zahlédnout v několika filmech, seriálech, ale také na pódiích divadel. Nejvíce lidí jej však zná ze seriálu Čtyři z tanku a pes. Rolí v tomto ztvárnění stejnojmenné knihy se dostal do povědomí českých diváků.

šlehající plameny iZdroj fotografie: iStock

Dále se spekuluje také o tom, jak probíhalo dění v domě. Co si musel herec prožít před svou smrtí a proč požáru podlehl. Pokud byl ve špatné zdravotní kondici, proč jej syn například nezkontroloval. Diskuze a nezodpovězené otázky vyvolávají také příčiny požáru. Stále nejsou známy, a tak nebyla vyloučena ani možnost cizího zavinění, respektive úmyslného žhářství.

Jaké další filmy s tímto hercem znáte?

Zdroj: Blesk
Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články