Porod 3. dítěte se na Agátě Hanychové podepsal víc, než čekala. Mrzí ji, že už malou Rozárku nemůže kojit

Zaneprázdněná influencerka, která se krátce po porodu vrhla do pracovního procesu, bojuje se zdravotními problémy. Podle lékařů trpí únavovým syndromem.

Agáta Hanychová v bílých šatech i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Zvládnout péči o dvouměsíční miminko a jeho dva sourozence, zabezpečit chod domácnosti a věnovat se pracovním povinnostem zřejmě není taková hračka, jak si influencerka Agáta Hanychová (38) představovala. Před porodem nejmladší dcery Rozárky, kterou má s mediálním magnátem Jaromírem Soukupem (54), totiž tvrdila, že se do práce vrhne v podstatě hned. Jenže teď se ukázalo, že má své limity. Vyčerpaný organismus začal vypovídat službu.

Podle lékařů jde o únavový syndrom

Po návratu z porodnice před dvěma měsíci byla modelka v jednom kole. Vyjma Rozárky se také musí starat o syna Kryšpína (11), kterého má s hráčem amerického fotbalu Miroslavem Dopitou, a dceru Miu (5), jejímž otcem je herec Jakub Prachař. Přestože si influencerka pochvalovala, jak jí o šestnáct let starší partner se vším pomáhá, zřejmě si toho na sebe naložila víc, než byla schopná unést. Její imunitní systém začal kolabovat. Navíc ztratila mateřské mléko.

Pečovat o tři děti je náročnější, než si Hanychová myslela. Se svými problémy se svěřila fanouškům. „Je to náročné, netušila jsem, že to bude taková změna, ze dvou dětí na tři. Je to tak náročné, že se mi to podepsalo i na zdraví,“ řekla ve videu na svém instagramovém profilu. Nadměrnou zátěž nechtělo její tělo už dál snášet a postavilo se na zadní. „Na těle mám vyrážku, se kterou jsem byla na kožním, a prý je to únavový syndrom,“ poznamenala influencerka.

Zdrtilo ji, když přestala kojit

Navíc už ani nemůže dvouměsíční dcerku kojit. „Už nemám ani mléko. Já, paní kojná, která vždy chtěla kojit. Kryšpína jsem kojila devět měsíců, Miu jsem moc dlouho nekojila, byly to asi čtyři měsíce. A u Rózy nám to došlo. Což je pro každou matku stresující, každá matka je z toho vyřízená, takže i já,“ mluví o svých potížích Hanychová se slzami v očích. Dceru teď musí krmit náhražkou mateřského mléka.

Situace, v níž se influencerka ocitla, ji velmi mrzí. „Chtěla jsem si vám postěžovat, snažila jsem se kojit všude. Nevím, jestli je to věkem, nebo třemi dětmi a tím, že je toho na mě fakt hodně. Vím, že spousta matek má tři děti, ale já do toho ještě pracuji. A tak jsem o to mléko přišla,“ vysvětlila serveru s tím, že o problému mluví, protože chce podpořit maminky, které jsou na tom podobně. „Opravdu jsem strávila s Rózou čtyři dny v posteli, přikládala jsem ji co půl hodiny, ale to mléko se prostě nespustilo,“ podotkla.

Na laktační odborníky se neobrátí

Zdraví, které vypovídá službu, a nemožnost kojit dceru s nejstarší dcerou herečky Veroniky Žilkové (61) zjevně otřásly. „Teď se kvůli tomu asi rozpláču, hormony doznívají. Mrzí mě to a bolí, asi to už bylo naposledy. Kojila jsem dva měsíce,“ zdrceně řekla modelka. Problém ale nebude řešit s odborníky. „Asi nepotřebuji laktační poradkyni. Opravdu jsem se snažila, pila jsem vývary, začalo mi prostě selhávat tělo,“ dodala ve videu Hanychová.

Jaké máte zkušenosti s únavovým syndromem?

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Zobrazit další články