Video: Studenti dali do předtančení maximum. Rodiče nedokázali uvěřit, že se v jejich dětech skrývá takový talent

Mladí studenti se rozhodli říct stop nudným plesům a přichystali si úžasnou podívanou. Jejich ohromující taneční video viděly miliony lidí.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nádherné šaty, účesy a make-up dívek a smokingy chlapců proměnily atmosféru gymnaziálního sálu v přehlídku distinguovaného projevu. Z pubertálních dětí se rázem stali důstojní mladí lidé, kteří předvedli to nejlepší ze svého pohybového i uměleckého projevu. Co na tom, že se některým pletly nohy a nešly do kroků tak rychle a přesně, jak by měly. Jak se říká, cesta je zde cílem a výsledek pečlivého tréninku už byl jen třešnička na dortu. Není divu, že video s jeho záznamem obletělo celý svět.

Osmero princů a princezen

Byla to velká společenská událost, když se v sále místního gymnázia sešli tatínkové a maminky, dědečkové a babičky, sourozenci i kamarádi zdejších studentů. Všichni očekávali, jaké vystoupení si pro ně mladí studenti nachystali. A nikdo nebyl zklamán.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nádherné a zářivě nalíčené dámy v růžových a modrých šatech si svou důstojností nezadali s ležérními mladými gentlemany ve smokinzích. Všichni na následujících deset minut odložili stranou pubertální výlevy a stud a proměnili se v elegantní prince a princezny, kteří s přehledem na parketu vystřihli ukázkové choreografie v rytmu romantického waltzu a meziválečného quickstepu. Ani jeden z těchto tanců přitom nepatří mezi ty jednodušší, ba právě naopak.

Působivé vlnění s dojemným koncem

Mladí tanečníci se nebáli ani obtížnějších figur, a tak vedle základních kroků předvedli i různé otočky, zvedačky a pasáže. Kolem čtvrté minuty se waltz proměnil na bravurní quickstep, který byl jako vystřižený z meziválečných barů a šantánů. Mladí tanečníci si bez obtíží poradili i s tímto tancem, jenž platí za jeden z nejobtížnějších.

Závěrečná část pak patřila opět waltzu, tentokrát i s mnohem odvážnějšími a náročnějšími figurami. Úplně nakonec pak tanečníci a tanečnice vytvořili dvojstupy. Pánové své partnerky obdarovali květinou a drobným dárkem a publikum odměnilo jejich výkony bouřlivým potleskem. Ať už bude kariérní budoucnost těchto mladých mužů a žen jakákoliv, všichni nepochybně disponují pohybovým talentem, který se jim v životě neztratí.

Jaký je váš nejoblíbenější druh tance?

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Jitka Hemelíková

Mám mnohaleté zkušenosti na poli novinářství z mnoha tuzemských časopisů. Můj profesionální přístup a kreativní pohled přinášejí na web zajímavé a inspirativní články. Jsem průvodkyní pro každého, kdo hledá rovnováhu mezi moderním životním stylem a osobním rozvojem.

Zobrazit další články