V době pandemie mu zůstaly květiny, které nemohl prodat. Odnesl je proto na hřbitov a všechny pozůstalé dojal k slzám

Florista Romain vymyslel, jak efektivně zužitkovat neprodané květiny. Kromě milého gesta vzkázal několik motivačních vět o pandemii koronaviru, solidaritě a jednotě.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Végétal Banliat
                   

Staré přísloví říká, že pravou tvář člověka poznáte v nepřízni osudu. V těžké době je stále obtížnější rozpoznat jedince s dobrým srdcem. Francouzský florista Romain Banliat mezi ně definitivně patří. Tento muž se srdcem na pravém místě odnesl květiny, které nemohl prodat, na hřbitov. Učinil tak místo toho, aby je vyhodil. Svým činem pomohl desítkám lidí, kteří nemohli navštívit své zesnulé blízké a zkrášlit jim místo posledního odpočinku.

Aktuální nelehká situace

V mnoha evropských zemích bylo omezeno hospodářství a celkově běžný život kvůli nepříznivé pandemické situaci. To znamená, že velká část společnosti zůstala zavřená doma. Logicky se doteď jedná o opatření, jež mají omezit šíření infekce. Covidová krize nepřestává pustošit celý svět. Bohužel mezi námi stále existují lidé, kteří tento problém neberou vážně a porušují stanovená hygienická pravidla.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Végétal Banliat

Například v Madridu dostal 77letý letý muž pokutu za to, že se potuloval po ulicích a hledal virtuální pohádkové postavičky v mobilní hře Pokémon Go. Jak absurdní že? Ovšem zpět k původnímu tématu. Tedy využití jinak nehodnotných květin pro další účely. Naštěstí se v těchto dnech najdou i lidé, kteří v době pandemie myslí na ostatní. Romain nemohl prodávat své květiny, protože byli všichni nuceni zůstat doma, a tak vymyslel náhradní plán.

Floristův dobrý skutek

Místo aby květiny vyhodil nebo počkal, až kompletně uschnou, položil je Romain na hroby na místním hřbitově. Ve svém příspěvku na Facebooku tento květinář napsal, že v dnešní době by všichni lidé měli cítit se svým okolím a chovat se ohleduplně. Pokud k sobě budeme velkorysí a laskaví, dostaneme se z této situace mnohem lépe a rychleji.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Végétal Banliat

„Myslím, že v dnešní době se musíme spojit. I když bude pro mnohé těžké se z této krize vzpamatovat, budeme silnější, když budeme držet pohromadě jako jedna velká skupina. Musíme být trpěliví a starat se o sebe i o druhé.“ Nápad s donáškou květin na hřbitovy je od květinářství rozhodně úžasně milé gesto. Floristovu myšlenku o jednotě a solidaritě je důležité nezapomínat, obzvláště v této složité době.

Jak se vám líbí Romainův nápad?

Zdroj: Daily Mail

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Jablka z obchodu nestačí opláchnout čistou vodou. Pro zbavení „atraktivního povlaku“ je potřeba víc
Události247.cz
Události247.cz
Nechutná praxe: Některé obchody prodávaly zákazníkům jídlo prošlé až dva roky
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Chrápání: jaké jsou jeho příčiny a jak se ho zbavit
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Buddhističtí mniši mumifikovali svá těla zaživa. Znamenalo to nejméně 2 000 dní dobrovolného utrpení