Filmový průmysl truchlí za režiséra Mika Fenetona. Režíroval přední filmy

Každý milovník filmů byl zaskočený velmi zdrcující zprávou. Známý režisér Mike Fenton bohužel zemřel. Zůstala tu po něm celá řada známých a samozřejmě také velmi úspěšných filmů.

i Zdroj fotografie: Flickr
                   

Nejoblíbenější hollywoodský režisér Mike Fenton režíroval známé filmy, jako jsou Zpátky do budoucnosti, Dobyvatelé ztracené archy, ET mimozemšťan, Kmotr 2 a další. Celý svůj život zasvětil režírování a říká se, že nejoblíbenější spoluprací pro něj byla ta se Stevenem Spielbergem, což potvrdil za svého života i sám Fenton, který v roce 1982 spoluzaložil Casting of America.    

iZdroj fotografie: Flickr
Mike Fenton režíroval řadu filmů

Fenton Mike

Bohužel Fentonův syn Mick oznámil pro The Hollywood Reporter, že ve středu zemřel jeho milovaný  otec, známý režisér, ve věku 84 let, ve svém domě v Los Angeles přirozenou smrtí.

iMnoho lidí jeho odchod zaskočil

Byl to skvělý člověk, který každý svůj film dokázal vyšperkovat k dokonalost, a v každého herce věřil. Fenton, pocházel z LA, pracoval za svou dlouholetou kariéru na mnoha Spielbergových produkcích, jako jsou první tři filmy Indiana Jones, Poltergeist a mnoho jiných.

V mládí, tedy v padesátých letech Fenton navštěvoval školu UCLA, s tím, že se stane režisérem. Ovšem, nakonec pracoval v podatelně a za pár let jako agent talentů v MCA. V roce 1963 přišel velký zvrat. Fenton se přihlásil jako castingový režisér u Paramountu a ono to vyšlo. Ukázalo se, že je to jeho sen a životní radost.  

iZdroj fotografie: Flickr
Šťastný že svého úspěchu

Mnoho lidí pro něj truchlí

Fenton byl uznávaný po celé Americe. Nyní pro něj truchlí syn, druhá manželka, ale i dvě vnoučata a kamarád a spolurežisér Steven Spielberg. Steven prohlásil: spolupráce s Mikem byla jako vstup do továrny na cukrovinky. Jeho vřelá a vstřícná podpora herců byla velmi známá, a každý s ním rád spolupracoval.

iZdroj fotografie: Flickr
Minuta ticha pro hvězdu

Po každém natáčení nebyl žádný herec vystresovaný, naopak, každý měl úsměv na tváři, stejně tak široký, jako sám Mike. Nebyl to pouze skvělý režisér, ale i dobrý herec, který dokázal pobavit a dodat celému týmu energii. Mike miloval svou práci nadevše, a stejně tak jej milovalo i jeho široké okolí.      

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Zobrazit další články