Europoslanec Filip Turek se během Velikonoc stal terčem pozornosti kvůli rychlé jízdě na dálnici. Nyní se k celé věci vyjádřil, a to s velkým nadhledem.
Rychlou jízdu na dálnici Filipa Turka jedni odsuzovali, zatímco druzí mu vyjadřovali spíše podporu. On sám bere celou událost s úsměvem a dokonce věří, že by díky ní mohl změnit zastaralé zákony ze sedmdesátých let. Redakce webu Dámský Deník rovněž zjistila, že za porušení pravidel schytal kritiku od bývalého prezidenta Václava Klause.
Za rychlou jízdu dostal vynadáno od Klause
„Dostal jsem trošičku vynadáno. Samozřejmě se to panu prezidentovi nelíbí, ale já si myslím, že se otevřelo obrovské téma pokrytectví, protože mnoho lidí pravidelně porušuje rychlost na dálnici a vlastně tito lidé teď nadávají, že někdo jede na prázdné dálnici s perfektním autem a perfektním přehledem nějakou vyšší rychlostí. Myslím si, že to je pokrytectví,“ uvedl Turek,
Europoslanec rovněž během rozhovoru pro Expres zmínil, že mu rychlá jízda dělá radost pouze v případě, kdy je bezpečná. „Já přiznávám, že jezdím rychle, ale vysoká rychlost nezabíjí, zabíjí nepřiměřená rychlost. Já jsem se skoro 15 let věnoval škole smyku a bezpečné jízdě a je pro mě velmi důležité, aby lidé nejezdili stovkou po vesnici nebo někde po lese v noci. Vím, jak nehody vypadají, a vím, jak je to šílené, když se někdo zabije v autě,“ dodal.
Turek věří, že by mohl pomoci změnit staré zákony
Slova přišla také na média, která podle něj nesdílela celou pravdu. Ve svém vyjádření po rychlé jízdě měl občany upozornit, aby jezdili bezpečně. To nicméně nikde nezaznělo a všichni akorát řešili, že porušil zákon. Zároveň nyní uvádí, že věří, že by jeho incident mohl změnit zastaralá pravidla ohledně povolené rychlosti na českých dálnicích.
„Ty zákony jsou ze sedmdesátých let a vůbec nemají nic společného s auty, kterými jezdíme od devadesátých let, a ty rychlostní limity do té doby ani neexistovaly. Nevidím důvod, proč bychom měli být méněcenní oproti Němcům, když máme mnoho úseků, kde můžeme jezdit rychleji. Máme i pár úseků, kde by byla vhodná neomezená rychlost,“ hájil se Filip Turek.